نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 134
زمان انتشار: 19 بهمن 1396 13:05:00

مک‌لارن 720S جانشینی برای مدل موفق 650S

مک‌لارن 720S محصولی کاملاً جدید می‌باشد که با پیروی از زبان طراحی جدید این خودروساز انگلیسی ساخته شده است. اگرچه ظاهر این اتومبیل تا حدودی ظریف و آینده‌گرایانه به نظر می‌رسد اما همچنان نشانه‌هایی آشنا از مدل‌های قبلی مک‌لارن در آن به چشم می‌خورد.
مک‌لارن 720S جانشینی برای مدل موفق 650S

 مجله ماشین /  نمای جانبی، به وضوح شکل یک قطره اشک را تداعی می‌کند درحالی که ستون‌های باریک شیشه جلو و سقف پانورامای آن ترکیبی از روشنایی کامل داخل اتاق و یک میدان دید وسیع برای راننده به ارمغان آورده‌اند. مک‌لارن 720S دارای ساختاری از جنس الیاف کربن بوده و بیشتر صفحات بدنه آن از نوعی آلیاژ آلومینیم ساخته شده‌اند.

از دیگر ویژگی‌های مهم ظاهری مدل جدید مک‌لارن می‌توان به غیبت آشکار ورودی‌های هوا در کناره‌های بدنه اتومبیل اشاره کرد. در عوض، مک‌لارن با طراحی یک پوسته دوگانه منحصربه‌فرد برای درهای پروانه‌ای شکل این اتومبیل سعی کرده تا از این طریق جریان هوای تازه را به سمت رادیاتورهای آن هدایت کند. بدین ترتیب، عملکرد سیستم خنک کننده در مقایسه با مدل 650S حدود 15 درصد بهبود یافته است. از سوی دیگر، سپر جلو چراغ‌های LED یکپارچه در داخل کاسه‌های آیرودینامیکی را در خود جا داده و جریان هوا را به طرف سیستم خنک کننده هدایت می‌کند.
موقعیت نصب موتور هشت سیلندر مک‌لارن 720S نسبت به مدل 12C حدود 120 میلی‌متر کاهش یافته و قسمت عقب آن نیز 145 میلی‌متر پایین آورده شده است. این درحالی است که نصب منبع رادیاتور در نقطه‌ای پایین‌تر از قبل و تغییر ساختار جعبه‌های هوا، موجب افزایش میدان دید و کاهش مرکز ثقل اتومبیل شده است. ضمن این‌که استفاده از چنین ترفندهایی، بهبود راندمان آیرودینامیکی اتومبیل را در پی داشته است. همچنین طراحی مجدد بال عقب که به صورت هیدرولیکی در سه موقعیت مختلف تنظیم می‌شود باعث افزایش نیروی عمودی به میزان 30 درصد شده است.
مک‌لارن 720S همانند مدل 650S به شکل یک سوپراسپرت موتور وسط و دیفرانسیل عقب ساخته خواهد شد. اما غیر از این شباهت ظاهری، هر چیز دیگری در این اتومبیل جدید می‌باشد. به عنوان مثال، این اتومبیل از یک شاسی جدید سود می‌برد که بر اساس سازه Monocage II و به‌طور کامل از الیاف کربن ساخته شده است. در نتیجه، شاسی آن هم سبک بوده و هم بسیار مقاوم می‌باشد.
بعلاوه، وزن خالی محصول جدید مک‌لارن 1283 کیلوگرم ذکر شده است که در مقایسه با وزن خالی مدل 650S کاهشی معادل 18 کیلوگرم را نشان می‌دهد. از جمله عوامل مؤثر در این زمینه می‌توان به کاهش وزن سیستم برقی اتومبیل به میزان 3 کیلوگرم، کاهش وزن سیستم ترمز به میزان 2 کیلوگرم و کاهش وزن جعبه‌های هوا به میزان 1.5 کیلوگرم اشاره کرد. ضمن این‌که وزن سیستم تعلیق جدید این اتومبیل هم 16 کیلوگرم کاهش یافته است. از این گذشته، نسل جدید سیستم شاسی هوشمند مک‌لارن موسوم به PCC II در مدل 720S به کار گرفته شده و کماکان سه حالت تنظیم کامفورت، اسپرت و پیست برای هماهنگ کردن عملکرد پیشرانه و شاسی در آن به چشم می‌خورد.
از همه مهم‌تر این که مک‌لارن 720S به یک موتور هشت سیلندر وی-شکل تویین توربو و 4 لیتری جدید با کد M480T مجهز شده که توان تولید قدرتی معادل 720 اسب بخار با حداکثر گشتاور 770 نیوتن-متر را دارد. این یعنی اتومبیل جدید مک‌لارن از نسبت قدرت به وزن 561 اسب بخار در هر تن برخوردار می‌باشد که این امکان را به آن می‌دهد تا علاوه بر کسب حداکثر سرعت 341 کیلومتر در ساعت، در مدت زمان 2.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت و در 7.8 ثانیه از صفر به 200 کیلومتر در ساعت برساند. برای متوقف کردن این اتومبیل از سرعت 200 کیلومتر در ساعت نیز به مسافتی به طول 117 متر و زمانی معادل 4.6 ثانیه نیاز خواهد بود. البته با توجه به ارتباط مستقیم میان عملکرد و بازده تمام سوپراسپرت‌های مدرن و امروزی، این قضیه در مورد اتومبیل مک‌لارن نیز صدق می‌کند. به‌طوری که میانگین مصرف سوخت مدل 720S در هر 100 کیلومتر 10.7 لیتر و میزان تولید آلاینده دی‌اکسیدکربن توسط آن 249 گرم در هر کیلومتر برآورد شده است.
از دیگر نکات مهم در مورد مدل جدید مک‌لارن که از ماه مه 2017 وارد بازار خواهد شد می‌توان به فضای داخلی بیشتر آن نسبت به مدل 650S، به‌کارگیری یک سیستم اطلاعات و سرگرمی جدید ساخت JVC کن‌وود، یک نمایش‌گر رنگی 8 اینچ، صندلی‌های اسپرت راننده و سرنشین کناری، غربیلک فرمان اسپرت با روکش الیاف کربن یا آلکانتارا، دوربین دید عقب، سیستم صوتی ساخت Bowers & Wilkins و امکان سفارش 20 رنگ جدید برای بدنه آن اشاره کرد.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس