نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 163
زمان انتشار: 10 اسفند 1396 11:14:00

مقایسه گلکسی اس5 با هایما اس7

اگرچه اینجا ایران است. اما احتمال اینکه یک خودروی چینی بخرید بسیار زیاد است. در واقع راه دیگری هم ندارید. زیرا تعرفه گمرکی سال به سال افزایش پیدا می کند و محدودیت واردات بیشتر می شود.
نویسنده: فردین محمدسور
مقایسه گلکسی اس5 با هایما اس7

 مجله ماشین /  بسیاری عوامل ریز و درشت دیگر موجب می شود تا انتخاب خودرو برای شما تحمیلی باشد. مدیران مربوطه می دانند که برای اجبار مردم به خرید خودروهای ایرانی راهی جز محدود کردن مردم ندارند. در واقع محدود کردن مردم بسیار آسان تر و بسیار سودآور تر از آن است که به خودشان زحمت بدهند و برای جلوگیری از مرگ حداقل یک نفر اقدام کنند. قطعا خودرویی به روز تر به خصوص برای کشوری مثل ایران که آمار تصادفات بالایی دارد بسیار لازم وضروری است و می تواند باعث کاهش تلفات شود.

متاسفانه دو کهکشانی بازار ما دو خودروی چینی هستند که اگرچه شاید خودروهای قابل قبولی باشند، اما قطعا می توانست چینی نباشند! جک S5 و هایما S7 دو خودروی رقیب در رده قیمتی 100 میلیون به حساب می آیند که در یک کلاس خودرویی قرار می گیرند. یعنی برای مقایسه فقط کافی است شما بدانید که کدام را بهتر می بینید. مسلما هر دو خودروی مناسبی به حساب می آیند و از خریدتان پشیمان نخواهید شد.  فقط این را در نظر داشته باشید که گوشی سامسونگ گلکسی S7 از S5 بهتر است!
خودروی پر طرفدار این رده یعنی جک S5 را به واسطه حضور طولانی تر ومحبوبت در بین مردم بیشتر می شناسیم. اما اکنون نسخه توربوی هایما S7 نیز به بازار آمده. آن هم توسط شرکت ایران خودرو که قطعا شبکه نمایندگی بسیار گسترده تری دارد. همچنین هایما اکنون از فروش خوب و رو به رشدی برخورداراست هرچند فروش جک همانند گذشته نیست. جک 174 اسب بخار (در دور5200) و گشتاور 265 نیوتون متر (از دور2000 تا 4000) را  از موتور 2 لیتری توربواش بیرون میکشد. در مقابل هایما از یک موتور 1.8لیتری مجهز به توربو  170 اسب بخار (در دور 5500) و گشتاور 230 نیوتون متری (در دور 4500) تولید میکند. هر دو، نیروهایشان را از طریق یک گیربکس 6سرعته به چرخ های جلویشان منتقل میکند. با این تفاوت که جک از گیربکس دو کلاچه بهره می برد و به صورت تئوری یک نکته مثبت به حساب می آید. اما طبق تجربه مالکین هایما در عمل پر شتاب تر کم مصرف تر و هماهنگ تر عمل می کند. مصرف ترکیبی هایما طبق کاتالوگ 9.6 لیتر به ازای هر صد کیلومتر می باشد. هرچند برای جک در کاتالوگش مقدار مصرف سوخت ذکر نشده است اما طبق گفته مالکین چندان از مصرف سوختش راضی نیستند. باتوجه به حجم موتور کمتر هایما و وزن یکسان دو خودرو همچین انتظاری دور از ذهن نیست. 
ظاهر امری سلیقه ای هست. با این حال هر دو خودروی عامه پسندی به حساب می آیند با این تفاوت که جک چهره ای فانتری تر و هایما چهره ای سنگین تر دارد. از نظر امکانات هم اگر از دوربین 360درجه ای هایما فاکتور بگیریم، جک یکی دو قلم امکانات بیشتری دارد که قطعا هر دو خودرو شما را راضی نگه خواهد داشت.
هر کسی این را می داند که برتری یک خودرو تا زمانی معنی پیدا می کند که قیمت مناسبی داشته باشد. پس بد نیست بدانید جک حدود ۱۰ میلیون از هایمای ۹۵ میلیونی گران تر است.


 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس