نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20510
زمان انتشار: 11 دی 1397 12:50:00

بازار خودروهای وارداتی در انتظار ترخیص خودروهای مانده در گمرک

بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، بازار خودرو را در رکود مطلق توصیف می کند و معتقد است بخشی از رکود در حوزه خودروهای وارداتی به دلیل خودروهای مانده در گمرک است، زیرا مردم امید دارند با ورود این خودروها به بازار، قیمت ها شکسته شده و کاهش یابد.
بازار خودروهای وارداتی در انتظار ترخیص خودروهای مانده در گمرک

به گزارش مجله ماشین به نقل از خبر خودرو بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، بازار خودرو را در رکود مطلق توصیف می کند و معتقد است بخشی از رکود در حوزه خودروهای وارداتی به دلیل خودروهای مانده در گمرک است، زیرا مردم امید دارند با ورود این خودروها به بازار، قیمت ها شکسته شده و کاهش یابد.


نعمت الله کاشانی نسب در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: وضعیت بازار خودرو همانند روزها و هفته های گذشته، ساکن بوده و در رکود به سر می برد و هیچگونه خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

وی افزود: با افزایش قیمت خودروهای داخلی توسط شرکت های خودروساز، قیمت این دسته از خودروها با مقداری افزایش مواجه شد اما خرید و فروشی انجام نمی شود و در این بخش کماکان رکود وجود دارد.

وی درخصوص خودروهای خارجی گفت: رکود بر بازار خودروهای خارجی نیز حکمفرما است و در بازار این دسته از خودروها نیز معامله و خرید و فروش صورت نمی گیرد. در واقع، مصرف کننده ای در بازار وجود ندارد تا معامله ای صورت گیرد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: علیرغم اینکه قیمت خودروهای خارجی تا حدی کاهش یافته اما کماکان معاملات خودروهای خارجی و نیز دست دوم صورت نمی گیرد.

وی گفت: تعداد زیادی خودرو که رقم آنها حدود 7 هزار دستگاه است در گمرک مانده و بدیهی است در صورتیکه امکان ترخیص این خودروها از گمرک فراهم شده و روانه بازار شوند تاثیر مثبتی بر بازار خواهد گذاشت.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: بخشی از رکود در حوزه خودروهای وارداتی مربوط به مساله خودروهای مانده در گمرک است، زیرا مردم امید دارند با ورود این خودروها به بازار، قیمت ها شکسته شده و کاهش یابد. بنابراین همه دست نگه داشته و منتظر تععین تکلیف این خودروها هستند.

کاشانی نسب در پایان گفت: همه منتظر هستند وزارت صمت قیمت های قطعی خودرو را اعلام کند. پس از اعلام قیمت خودرو، مردم تکلیف خود را خواهند دانست و بر اساس آن تصمیم گیری و اقدام می کنند.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس