نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20525
زمان انتشار: 20 دی 1397 11:56:00
دگرگونی شگرف در طراحی و تولید اسطوره آلمانی

نسل هشتم پورشه 911 ، هر روز بهتر از دیروز ....

پورشه از نسل هشتم پورشه 911 رونمایی کرد. در مدل جدید ،موتور ۶ سیلندر خطی توربوشارژر دار قوی تر شده ،طراحی این مدل با ابهت تر شده و کابین به کلی متحول گردیده است.
نسل هشتم پورشه 911 ، هر روز بهتر از دیروز ....

 مجله ماشین – فردین محمد سور / دقیقا همانطور که پیش بینی می شد نسل جدید این خودرو نیز با همان طراحی همیشگی، اما با تغییرات ظریفی رونمایی شد. تغییراتی که در نمای عقب بیشترین توجهات را به سمت خود جلب می کند و این قسمت به نوعی جور تغییر نسل این خودرو را در طراحی می کشد! در بخش انتهایی این خودرو یک نوار باریک LED در ترکیب با سپری متفاوت که دو سر اگزوز بزرگ را در خود جای داده است، در کنار طراحی جالب اسپویلر عقب وقار و سنگینی این مدل را بیشتر کرده است. با اشاره کردن به کاپوت کشیده تر و عریض تر شدن بدنه به طراحی داخلی نسل جدید این خودرو می رسیم که با الهام گیری از مدل 1970 پورشه 911 طراحی شده است. جایی که پس از نمای عقب خودرو، تنها تغییراتی است که به آسانی قابل مشاهده است!

طراحی مدرن، ساده و شیک در داخل کابین، گران و لوکس بودن این خودرو را گوشزد می کند. نمایشگر لمسی 10.9 اینچی در مرکز کنسول خودنمایی می کند و دریچه‌های هوا نیز در پایین‌ترین بخش عمودی کنسول مرکزی قرار گرفته اند. فرمان جدید، پشت آمپر دیجیتالی با عقربه‌ی مرکزی آنالوگ دور موتور و طراحی متفاوت دسته‌دنده جدید از دیگر تغییرات در داخل کابین این نسل به شمار می رود.
پورشه 911 جدید همچنین از تجهیزاتی همچون ترمز پارک برقی، ترمز خودکار اضطراری، کروز کنترل هوشمند، سیستم مدیریت و کنترل پایداری و دوربین دید در شب بهره می برد.
هر دو مدل کاررا S و کاررا4S  (نسخه دو دیفرانسیل) از یک پیشرانه‌ی 3 لیتری ۶ سیلندر خطی توربوشارژ با ۴۴۴ اسب‌بخار قدرت بهره می برند که بصورت استاندارد از یک گیربکس 8 سرعته دو کلاچه (PDK) برای انتقال نیرو استفاده می کنند. با این حال به گفته پورشه یک گیربکس هفت سرعته دستی نیز بصورت سفارشی در دسترس قرار خواهد گرفت.
در هر صورت پیشرانه نسل جدید پورشه 911، شتاب صفر تا صد به ترتیب ۳.۷ و ۳.۶ ثانیه ای را برای مدل های کاررا S و کاررا 4S رقم زده است که ۰.۴ ثانیه سریع‌تر از نسل قبلی می باشد.
در انتها ناگفته نماند که پورشه رقم 192،900 دلار را برای گرانترین مدل پورشه 911 اعلام کرده است. 

 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس