نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20555
زمان انتشار: 10 بهمن 1397 11:21:00

طرح ساخت جایگاه های تک سکو در تهران قابلیت اجرایی ندارد

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، ساخت جایگاه های تک تلمبه (تک سکو) و عرضه سوخت فشرده (کامپکت) را راهکار مقابله با کمبود زمین در حوزه جایگاه سازی اعلام کرده است. در این ارتباط به گفتگو با رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت پرداخته ایم که بیان می کند مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده اند.
طرح ساخت جایگاه های تک سکو در تهران قابلیت اجرایی ندارد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، ساخت جایگاه های تک تلمبه (تک سکو) و عرضه سوخت فشرده (کامپکت) را راهکار مقابله با کمبود زمین در حوزه جایگاه سازی اعلام کرده است. در این ارتباط به گفتگو با رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت پرداخته ایم که بیان می کند مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده اند.


بیژن حاج محمدرضا در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص آنچه که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در مورد ساخت جایگاه های تک سکو مطرح کرده، اظهار داشت: ما با این مساله مخالفت کرده ایم و مخالفت خود را اعلام نموده ایم زیرا این مساله اصلا نمی تواند اجرایی باشد چون در تهران زمین خاص وجود ندارد و این مساله باید از زمین مشاعاتی باشد که مردم استفاده می کنند و خطراتی در دل این موضوع وجود دارد.

وی افزود: مضاف بر اینکه اگر قرار به استفاده از دستگاه کارتخوان (دستگاه پز) باشد، جایگاه سوخت تک سکو و تک تلمبه قاعدتا تا صبح نمی تواند دایر باشد و لذا این مساله مشکلات عدیه ای دارد.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت افزود: عده ای رفته اند و زمین هایی را از شهرداری ها و غیره گرفته اند و این کار را انجام داده اند اما قطعا به مشکل خواهند خورد.

حاج محمدرضا درخصوص سهمیه بندی بنزین و تخصیص یک لیتر بنزین روزانه به ازای هر کد ملی برای سرپرست خانوار گفت: هنوز چیزی به اسم سهمیه بندی و غیره به ما ابلاغ نشده و سوخت گیری کماکان به صورت آزاد انجام می شود؛ یعنی هر شخصی که به جایگاه مراجعه کند می تواند از کارت جایگاه استفاده نماید.

وی افزود: پیش بینی هایی شده که در آینده به ازای هر کد ملی، روزانه یک لیتر بنزین به سرپرست خانوار تخصیص یابد که بنده امروز این موضوع را نیز رد و با آن مخالفت کردم. این مساله نشدنی بوده و قاچاق و مشکلات مربوط به قاچاق را تعمیم می دهد.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت افزود: اعلام نموده و آماده هستیم که به صورت رو در رو با کسانی که این موضوع برایشان مطرح است صحبت کنیم. اگر مساله، کمک به مردم باشد می توان با افزایش یارانه ها و سوبسید های مختلف این کار را انجام داد و لذا اصلا این نوع تخصیص بنزین ضرورتی ندارد و با این موضوع مخالفت کرده ایم.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس