نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20647
زمان انتشار: 17 فروردین 1398 12:20:00
نمودار صعودی تولید دو خودروساز کشور

رشد تولید پراید در اسفند97

شرکت‌های سایپا و پارس‌خودرو اطلاعات مربوط به تولید یک‌ماهه خود منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ را در سایت کدال سازمان بورس منتشر کردند. بر اساس اطلاعات ارائه شده شرکت‌های سایپا و پارس خودرو به ترتیب ۳۱ هزار و ۶۰۱ دستگاه و ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از انواع محصولات خود را در بازه زمانی ذکر شده در خطوط تولید خود تکمیل کرده‌اند. این میزان تولید به ترتیب نشان دهنده رشد تولید ۴۵ و ۵/ ۱۵ درصدی این دو شرکت نسبت به بهمن ماه است.
رشد تولید پراید در اسفند97

 به گزارش مجله ماشین به نقل از دنیای اقتصاد / شرکت‌های سایپا و پارس‌خودرو اطلاعات مربوط به تولید یک‌ماهه خود منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ را در سایت کدال سازمان بورس منتشر کردند. بر اساس اطلاعات ارائه شده شرکت‌های سایپا و پارس خودرو به ترتیب ۳۱ هزار و ۶۰۱ دستگاه و ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از انواع محصولات خود را در بازه زمانی ذکر شده در خطوط تولید خود تکمیل کرده‌اند. این میزان تولید به ترتیب نشان دهنده رشد تولید ۴۵ و ۵/ ۱۵ درصدی این دو شرکت نسبت به بهمن ماه است.

محصول پراید بیشترین سهم از سبد تولید شرکت سایپا را در آخرین ماه از سال گذشته به خود اختصاص داده است. این شرکت توانسته طی اسفندماه پارسال ۱۵ هزار و ۴۵۹ دستگاه انواع پراید تولید کند. این میزان تولید به نسبت بهمن ماه ۹۷، رشد ۸/ ۵۴ درصدی را نشان می‌دهد.   تیبا دیگر محصول شرکت سایپا نیز در اسفندماه به نسبت بهمن پارسال رشد ۶/ ۴۶ درصدی را تجربه کرده است. در اسفند گذشته ۱۳ هزار و ۶۳۰ دستگاه تیبا در شرکت سایپا تولید شده است.  در حالی که سراتو و آریو دو محصول مونتاژی سایپا در بازه ذکر شده به نسبت یازدهمین ماه از سال گذشته به ترتیب رشد ۵۶ درصدی و ۸/ ۰ درصدی را ثبت کرده‌اند، چانگان دیگر محصول مونتاژی این خودروساز با افت تولید ۷/ ۴۹ درصدی در بازه زمانی ذکر شده، روبه‌رو بوده است.

 

آمار ارائه شده توسط شرکت پارس خودرو اما حکایت از افت تولید ۳/ ۲۰ درصدی خانواده رنو و ۵/ ۷۷ درصدی محصولات برلیانس دارد. بر این اساس در اسفندماه گذشته، ۲ هزار و ۵۰۶دستگاه محصولات رنو و همچنین ۲۰۷ دستگاه انواع برلیانس در این شرکت تولید شده است. به‌رغم افت تولید رنو و برلیانس همان‌طور که اشاره شد پارس‌خودرو در اسفندماه نسبت به ماه پیش از آن رشد تولید داشته است. آنچه سبب شده تا آمار تولید شرکت پارس خودرو در اسفندماه نسبت به بهمن ماه افزایش تولید را نشان دهد، افزایش مونتاژ خانواده پراید در این شرکت است. در اسفند گذشته مونتاژ پراید در پارس خودرو رشد ۶۳درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس