نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20823
زمان انتشار: 15 تیر 1398 13:03:00

تاثیرات منفی گاز سوزکردن خودرو بر قطعات

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در هیچ جای دنیا این سبک یعنی گاز سوز کردن خودرو مرسوم نیست گفت: زمانی که موتور خودروها برای تعمیر یا سرویس توسط تعمیرکاران باز می شود میزان جرم بیشتری بر روی سر سیلندر و سوپاپ خودروهای دوگانه سوز نسبت به خودروهای بنزینی مشاهده می شود. لذا به نظر می رسد گاز سوز کردن خودرو ها بر روی قطعاتی که مستقیما با این سوخت درگیر هستند مانند پیستون،سوپاپ و سرسیلندر تاثیرات منفی خواهد داشت و خوردگی های وسیع تری برجای می گذارد.
تاثیرات منفی گاز سوزکردن خودرو بر قطعات

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در هیچ جای دنیا این سبک یعنی گاز سوز کردن خودرو مرسوم نیست گفت: زمانی که موتور خودروها برای تعمیر یا سرویس توسط تعمیرکاران باز می شود میزان جرم بیشتری بر روی سر سیلندر و سوپاپ خودروهای دوگانه سوز نسبت به خودروهای بنزینی مشاهده می شود. لذا به نظر می رسد گاز سوز کردن خودرو ها بر روی قطعاتی که مستقیما با این سوخت درگیر هستند مانند پیستون،سوپاپ و سرسیلندر تاثیرات منفی خواهد داشت و خوردگی های وسیع تری برجای می گذارد.


علیرضا نیک آئین در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اعلام کرد: از ابتدای سال 98 دو گانه سوز کردن خودروها بطور کامل از حیطه کاری اتحادیه تعمیرکاران خودرو خارج شد و مراحل انجام آن به عهده اتحادیه سوختهای جایگزین و خدمات وابسته سی ان جی است .

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا این سبک یعنی گاز سوز کردن خودرو مرسوم نیست گفت: زمانی که موتور خودروها برای تعمیر یا سرویس توسط تعمیرکاران باز می شود میزان بسیار بیشتری جرم بر روی سر سیلندر و سوپاپ خودروهای دوگانه سوز نسبت به خودروهای بنزینی مشاهده می شود. لذا به نظر می رسد گاز سوز کردن خودرو ها بر روی قطعاتی که مستقیما با این سوخت درگیر هستند مانند پیستون،سوپاپ و سرسیلندر تاثیرات منفی خواهد داشت و خوردگی های وسیع تری برجای می گذارد.

نیک آیین افزود: به دلیل اینکه اعلام آمار دقیق، آزمایشات خاص خود را مطلبد تا زمانیکه ازمایشات ویژه در این رابطه انجام نشود نمی توان میزان دقیق تاثیرات منفی دوگانه سوز کردن بر روی قطعات را اعلام کرد.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو همچنین تصریح کرد: وضعیت خودروهایی دوگانه سوز فابریک که اعلام شده موتور این دست از خودروها بهینه شده است باز هم به همین منوال است چرا که آن ها همان سوخت و همان تجهیزات را در خودروها بکار میبرند و متاسفانه قطعات در این نوع خودروها در زمان استفاده از سوخت گاز هم به همان میزان اسیب پذیرند.

وی اذعان داشت: آنچه که ما در نمایشگاههای خودرو در دنیا مشاهده میکنیم خودروهای با سوخت فسیلی در حال منسوخ شدن هستند و دنیا در حال حرکت به سمت خودروهای هیبرید است حال ما بجای صرف هزینه برای برقی کردن خودرو ها همچنان در راه موتورهای سوخت های فسیلی سرمایه های کشور را هدر می دهیم .

به گفته نیک آئین با وجود بحران در لوازم یدکی امکان این کار برای تمامی خودروها وجود ندارد و متاسفانه می بینیم که عده ای مخازن دست دوم و از رده خارج را رنگ کرده وبا تغییر شماره سریال ، آنها را به عنوان مخازن نو به مردم می فروشند اینکار به منزله روانه کردن بمب های ساعتی به خیابانها است .

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در هر صنفی هستند کسانی که تنها به سود خود فکر می کنند و برای جان مردم اهمیتی قائل نمی شوند گفت: با وجود اینکه مراجع قضایی پس از مطلع شدن اقدام لازم را انجام می دهند اما با وجود تحقق تخلفات متعدد قوه قضاییه نیز قادر به کنترل همه این موارد نیست. این کار نیاز به توان عظیمی و قراردادن موانع متعددی بر سر راه این افراد دارد تا ما دیگر شاهد انفجار خودروها در حال سوخت گیری ویا کشته و نقص عضو شدن مردم در اثر این اتفاقات نباشیم.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس