نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 20839
زمان انتشار: 19 تیر 1398 11:46:00

رغبت مشتریان به خرید خودروهای داخلی افزایش یافته است

یکی از فعالان بازار خودرو اعلام می کند که با کاهش و تثبیت نسبی قیمت ارز و نیز افزایش عرضه خودرو به دلیل تکمیل خودروهای ناقص و نیز ترخیص خودروهای مانده در گمرک، قیمت ها در بازار خودرو کاهش یافته اما مصرف کننده عجله ای برای خرید ندارد و هم اکنون حجم تقاضا در بازار اندک بوده و خرید و فروشی صورت نمی گیرد
رغبت مشتریان به خرید خودروهای داخلی افزایش یافته است

 به گزارش مجله ماشین به نقل از  خبرخودرو، یکی از فعالان بازار خودرو اعلام می کند که با کاهش و تثبیت نسبی قیمت ارز و نیز افزایش عرضه خودرو به دلیل تکمیل خودروهای ناقص و نیز ترخیص خودروهای مانده در گمرک، قیمت ها در بازار خودرو کاهش یافته اما مصرف کننده عجله ای برای خرید ندارد و هم اکنون حجم تقاضا در بازار اندک بوده و خرید و فروشی صورت نمی گیرد.


کاظم محمدی نیکخواه در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: در روزهای گذشته، بازار جاندار نبوده و اگر در ماه گذشته نفسی داشت در ماه تیر این نفس گرفته شده و مطلقا خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

این فعال بازار خودرو افزود: در روزهای اخیر قیمت ها در بازار خودرو کاهش یافته و در نقطه ای متوقف مانده اما خریداری در بازار وجود ندارد و تقاضا در بازار اندک است؛ مردم و مصرف کنندگان وقتی قیمت ها در حال کاهش است برای خرید عجله نمی کنند.

محمدی نیکخواهگفت: بازار خودرو متاثر از ارز و مساله عرضه و تقاضا است؛ قیمت ارز تا حدی کاهش یافته و عرضه خودرو با تکمیل خودروهای ناقص و نیز ترخیص خودروهای مانده در گمرک افزایش یافته و این عوامل در قیمت خودرو تاثیرگذار بوده است.

وی گفت: در گذشته برخی از افراد برای حفظ ارزش پول خود اقدام به خرید خودرو کردند اما قیمت خودروهای خریداری شده آنان در حال کاهش است و خریداری نیز برای آن وجود ندارد.

محمدی نیکخواهدرخصوص پیش بینی وضعیت بازار خودرو در روزهای پیش رو گفت: اگر روند عرضه خودرو ادامه داشته باشد، توقع ادامه روند کاهش قیمت خودرو را داریم.

این فعال بازار خودرو در پایان گفت: مصرف کنندگان ایرانی بیشتر ترجیح می دهند خودرو داخلی خریداری کنند چراکه مثلا درخصوص خودروهای چینی، کمبود قطعات و مشکلاتی در حوزه خدمات پس از فروش آن وجود دارد و مردم بیشتر به خرید خودروهای داخلی رغبت دارند.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس