نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21214
زمان انتشار: 18 آذر 1398 13:33:00

پژو با ابرخودروی جدیدی به لمانز باز می گردد

پژو آخرین بار در سال 2011 در مسابقات لمانز حضور داشت و اکنون تصمیم دارد مجددا وارد این پیست شود.
پژو با ابرخودروی جدیدی به لمانز باز می گردد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، این خودروساز فرانسوی با همکاری Rebellion ریسینگ یک ابرخودروی جدید را برای 24 ساعت لمانز و برای بخش جدید ابرخودروی لمانز در مسابقات FIA World Endurance ساخته است.


این برنامه از سال 2022 آغاز می شود. بر أساس قوانین WEC، این ابرخودرو باید هیبریدی باشد اما پژو و Rebellion ریسینگ هنوز اطلاعاتی از نیرومحرکه این خودرو ارائه نکرده اند.

پژو اعلام کرده ماه آینده تیم فنی ویژگی های اصلی این پروژه را اعلام می کنند. در حال حاضر پژو اسپرت و Rebellion ریسینگ این تیم را گرد هم می آورند.

تماشای ابرخودروی پژو در پیست یک نوع هیجان دارد و دیدن آن در جاده هیجانی دیگر. بر أساس قوانین FIA، پژو باید با ساخت 20 دستگاه مدل جاده ای از این ابرخودرو، خودروی مسابقه خود را به تایید برساند. یک ابرخودروی جاده ای می تواند اولین تجربه پژو در این زمینه باشد.

یک طراحی ابتدایی از این خودروی مسابقه منتشر شده که مخصوصا در اطراف چراغ های جلو و LEDهای دید در روز آن بی شباهت به دیگر مدل های پژو نیست. این تصویر یادآور طراحی های مهم دیگری از پژو همچون 208 است که عناصر طراحی آن ها می تواند در این خودروی مسابقه به کار رود.

بازگشت پژو به لمانز در فصل 23-2022 خواهد بود و پایانی برای یک دهه غیبت این خودروساز خواهد بود. 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس