نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21464
زمان انتشار: 27 فروردین 1399 12:03:00

کاهش تلفات جاده ای در خوزستان

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: تلفات جاده‌ای در خوزستان از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) تا ۲۵ فروردین امسال، در مقایسه با دوره مشابه سال پیش از آن ۵۶ درصد کاهش یافته است.
کاهش تلفات جاده ای در خوزستان

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس پلیس راه خوزستان گفت: تلفات جاده‌ای در خوزستان از ابتدای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) تا ۲۵ فروردین امسال، در مقایسه با دوره مشابه سال پیش از آن ۵۶ درصد کاهش یافته است.سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: در این مدت ۲۵ نفر براثر تصادف‌های جاده‌های برون شهری خوزستان جان خود را از دست دادند در حالی که آمار فوتی‌های بین جاده‌ای در دوره مشابه پارسال ۵۳ نفر بود.

وی گفت: در مدت اجرای طرح نوروزی، تعداد مجروحان و مصدومان حوادث رانندگی در خوزستان ۲۰ درصد و خسارتی‌ها ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه پارسال کاهش داشته است.

رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به کاهش ۸۵ درصدی تردد جاده‌ای در خوزستان در روز ۱۳ فروردین بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) همزمان با اواسط اوج گیری شیوع بیماری کرونا، تردد جاده‌ای در خوزستان ۳۰ درصد کاهش ثبت شد و پس از آن نیز کاهش ترددها تداوم داشت.

دولتشاهی با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد کاهش ۳۰ درصد تردد بین شهری در خوزستان هستیم بیان کرد: با توجه به کاهش برخی محدودیت‌های جاده‌ای در روزهای پیش رو، احتمال دارد تردد بین شهری روند افزایشی نسبت به روزهای گذشته داشته باشد. رئیس پلیس راه خوزستان از تداوم ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به استان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

وی گفت: رانندگان متخلف که مقررات قرنطینه را نادیده بگیرند باید منتظر جریمه پنج میلیون ریالی و هدایت خودرو به توقفگاه باشند.

دولتشاهی با بیان اینکه مأموران پلیس راه بر ورود و خروج خودروها به خوزستان نظارت و اعمال قانون می‌کنند از عموم مردم خواست برای کنترل و ریشه کنی ویروس کرونا از سفر غیرضروری خودداری کنند.

موارد مثبت از بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد. هم اکنون تقریباً همه مجموعه‌های اجرایی، اداری و فرهنگی، عملیاتی و خدمات عمومی و درمانی خوزستان درگیر پیشگیری و درمان بیماری کرونا هستند و شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تأثیر گذاشته است.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس