نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21565
زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1399 13:39:00

تمهیدات پلیس راهور ناجا برای سفر در تعطیلات عید فطر

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا از تلاش های پلیس راهور برای ایجاد شرایط سفر در تعطیلات عید فطر خبر داد.
تمهیدات پلیس راهور ناجا برای سفر در تعطیلات عید فطر

 به گزارش مجله ماشین به نقل خبرخودرو، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا از تلاش های پلیس راهور برای ایجاد شرایط سفر در تعطیلات عید فطر خبر داد.


سرهنگ عین الله جهانی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: به منظور تسهیل شرایط سفر مردم در عید فطر پلیس راهور طرح های ترافیکی و برنامه های آموزشی و فرهنگی را با همکاری همیاران پلیس و بانوان فرهنگ یار، بازرسان نامحسوس، جراید، خبرگزاری ها و رسانه ها برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و کاهش تصادفات و تخلفات در نظر گرفته است تا مردم عزیز سفر خوبی در تعطیلات عید فطر داشته باشند. ضمن اینکه امکان سفر در صورتی وجود دارد که محدودیتی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان های مربوطه به پلیس راهور ابلاغ نشود.

وی در خصوص تمدید زمان معاینه فنی خاطرنشان کرد: پلیس راهور به این نتیجه رسید که راه پیشگیری از تجمع مردم در مراکز معاینه فنی و کمک به قطع زنجیره انتقال کرونا ایجاد فرصت برای خودروهایی است که تا کنون برای معاینه فنی خودروی خود اقدام نکرده اند تا بتوانند به مرور زمان و بدون تجمع به این مراکز مراجعه کنند، بنابراین این زمان تا پایان ماه مبارک رمضان تمدید شد و از خودروهای فاقد معاینه فنی تقاضا داریم که از این فرصت استفاده کرده و زمان آن را به روزهای پایانی موکول نکنند و کار را برای مراکز معاینه فنی سخت نکنند. به مراکز معاینه فنی نیز توصیه می شود که با هماهنگی سازمان های مرتبط زمان فعالیت خود را افزایش داده تا روند معاینه فنی خودروها به خوبی صورت بگیرد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا به اجرای طرح بانوان فرهنگ یار توسط پلیس راهور اشاره کرد و گفت: از آنجا که بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و به عنوان کاربران ترافیکی (راننده، سرنشین و عابر پیاده) در معابر حضور دارند و با توجه به اینکه بانوان نقش فعال و مفیدی که در زمینه آموزش و فرهنگ سازی به ویژه برای خانواده، فرزندان و همکاران خود دارند و در مجالس علمی و دانشگاهی، مذهبی و فرهنگی حضور می یابند، می توانند آموزش هایی که از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی کسب می کنند، به دیگران منتقل کنند. به همین دلیل پلیس راهنمایی و رانندگی قبل از پایان سال 98 و شیوع کرونا در گام اول در سازمان های دولتی و غیردولتی تعداد 14 هزار نفر از بانوان را تحت آموزش های حضوری قرار داد و حکم بانوی فرهنگ یار ترافیک در تهران با امضای رئیس پلیس راهور ناجا و در استان ها با امضای رئیس پلیس راهور استان تقدیم آنان شد.

سرهنگ جهانی اظهار داشت: پژوهش علمی که توسط پلیس راهور صورت گرفته نشان می دهد طرح همیاران پلیس که مختص دانش آموزان است 18 درصد در کاهش تصادفات نقش داشته است. بنابراین بانوان محترم که به عنوان بانوان فرهنگ یار ترافیک آموزش می بینند، قطعاً نقش برجسته تری در فرهنگ سازی ترافیکی خواهند داشت.

وی ادامه داد: با اجرای طرح بانوان فرهنگ یار، بانوان تحت آموزش های لازم یاد می‌گیرند که به عنوان کاربران ترافیکی عامل حوادث رانندگی نباشند و از بروز تصادفات رانندگی از نوع تدافعی جلوگیری کنند. از سوی دیگر بانوان به عنوان سرنشین وسیله نقلیه باید بر رفتارهای سرنشینان دیگر نظارت داشته باشند و محیط آرامی را در فضای خودرو و برای راننده فراهم کنند و چنانچه بانوان سابقه رانندگی دارند می‌توانند در صورت نیاز به کمک راننده بیایند و راننده خواب آلود است از او بخواهند که استراحت کند. همچنین در داخل خودرو برای فرزندان خود از کمربند ایمنی یا صندلی کودک استفاده کنند و از نشاندن فرزندان زیر 12 سال در صندلی جلو خودداری کنند و لزوم استفاده از کمربند ایمنی را برای تمامی سرنشینان خودرو تبیین کنند.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا افزود: در حال حاضر به دلیل کرونا آموزش های حضوری متوقف شده اما از طریق شبکه های اجتماعی قوانین و مقررات و مسائل آموزشی در قالب فیلم های کوتاه برای بانوان ارسال شده تا همیشه نگرش آنان به سوی اصلاح رفتارهای نادرست ترافیکی باشد و پلیس راهنمایی و رانندگی به کمک بانوان محترم نقش مؤثری در کاهش تصادفات رانندگی داشته باشد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس