نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21569
زمان انتشار: 28 اردیبهشت 1399 13:05:00
قیمت موتور هوندا 125 به 11 میلیون رسید!

توقف واردات موتورهای هندی عامل افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار است

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکی در خصوص افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار توضیحاتی ارائه داد.
توقف واردات موتورهای هندی عامل افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار است
به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکی در خصوص افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار توضیحاتی ارائه داد.

محمد خادم منصوری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص افزایش قیمت موتورسیکلت در بازار اظهار داشت: افزایش قیمت موتورسیکلت ناشی از عدم عرضه این محصول در بازار است؛ به نحوی که واردات موتورهای هندی به کشور، به دلیل اعمال تحریم از سوی سهامداران آمریکایی این شرکت‌ها، متوقف گردید.

وی افزود: امیدواریم راهکاری برای ورود موتورهای هندی به کشور و عرضه آن به بازار اندیشیده شود اما موتورسیکلت‌های وارده از کشور چین، با مشکلی مواجه نیستند و تنها تحت تأثیر افزایش نرخ دلار، حدود 5 تا 7 درصد افزایش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکی ادامه داد: انجین، موتورسیکلت‌های کشور وارداتی است و قیمت آن متأثر از نرخ دلار خواهد بود که افزایش قیمت دلار در اختیار تجار نیست.

خادم منصوری در خصوص افزایش قیمت برخی از انواع موتورسیکلت‌ها گفت: موتورسیکلت هوندا 125 CDI که با قیمت 5 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شد در حال حاضر به 10 تا 11 میلیون تومان به فروش می‌رسند که البته خریداری نیز ندارد.

وی در خصوص میزان تقاضا در بازار بیان کرد: با آغاز افزایش قیمت موتورسیکلت، از میزان تقاضا در بازار کاسته شده است و مالکان این وسیله نقلیه در حال حاضر، بیشتر خواهان تعمیر و تعویض قطعات هستند و خرید کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکیدر خصوص وضعیت اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده گفت: انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با برگزاری جلسات در این خصوص تصمیم‌گیری می‌نمایند و محدوده کاری اتحادیه بیشتر، بحث فروش است و در حوزه اسقاط ورود نکرده‌ایم اما امیدواریم به زودی بحث اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده به نتایج مثبتی بیانجامد.

خادم منصوری متذکر شد: به طور طبیعی، جایگزینی موتورسیکلت نو، منوط به اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده است اما این موتورسیکلت فرسوده باید موجود باشد تا تولیدکننده با خرید آن، اقدام به خروج از چرخه و اسقاط نماید در حالی که این موتورهای فرسوده، در سطح جامعه مورد استفاده مالکان قرار می‌گیرند و نسبت به فروش آن برای اسقاط رضایت ندارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکیدر پایان خاطرنشان کرد: البته جایگزینی هزینه به جای تحویل و اسقاط موتور، نیز موضوعی است که مطرح بوده و اطلاع بیشتری در این خصوص ندارم و انجمن در جریان این امر قرار دارد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس