نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21573
زمان انتشار: 29 اردیبهشت 1399 11:56:00

الزامات نصب تابلو‌های تبلیغاتی در آزادراه‌ها

مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و‌حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر توجه به مولفه‌های کلیدی «تردد ایمن» و «تردد روان» در حمل و نقل جاده ای، رعایت آن را در نصب تابلو‌های غیرترافیکی در جاده‌ها حایز اهمیت دانست.
الزامات نصب تابلو‌های تبلیغاتی در آزادراه‌ها

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و‌حمل و نقل جاده‌ای با تاکید بر توجه به مولفه‌های کلیدی «تردد ایمن» و «تردد روان» در حمل و نقل جاده ای، رعایت آن را در نصب تابلو‌های غیرترافیکی در جاده‌ها حایز اهمیت دانست.


مجید صباغ‌زاده در خصوص جانمایی تابلو‌های تبلیغاتی در آزادراه‌ها و جلوگیری از به خطر افتادن ایمنی تردد خودرو‌ها گفت: مهمترین موضوع در سطح راه، ایمنی استفاده کنندگان است، به عبارتی در سیستم حمل و نقل جاده‌ای دو پارامتر کلیدی شامل «تردد ایمن» و «تردد روان» حائز اهمیت است و تحقق آن همواره مد نظر کارشناسان و متخصصان این حوزه قرار دارد.

وی افزود: بنابراین در خصوص اعمال هرگونه تغییر به هر صورتی در سطح راه، ضرورت دارد از منظر ایمنی بررسی شده و در صورت تطابق نداشتن با معیار‌های استاندارد، حذف شود.

مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: بر همین اساس نصب تابلو‌های غیرترافیکی در حاشیه راه‌ها مستلزم رعایت نکاتی نظیر عدم ایجاد محدودیت دید یا عدم نصب در مکان‌های دارای سابقه تصادف و ... است، بنابراین در برخی از مسیر‌ها و جاده‌ها اصلاً اجازه داده نمی‌شود که این تابلو‌های تبلیغاتی نصب شوند و در نقاطی از جاده و آزادراه که پتانسیل تصادف بالا باشد، از نصب این تابلو‌های تبلیغاتی جلوگیری می‌شود.

صباغ زاده گفت: نکته حائز اهمیت در نصب اینگونه تابلو‌ها این است که به هیچ وجه نباید پیام‌ها و ظاهر آن‌ها موجب حواس‌پرتی راننده شود به همین دلیل بسیاری از موارد مورد نظر و مطلوب برای پیام‌های تبلیغاتی و تجاری در این مورد حذف شده و ممنوع است.
 
نظرات بینندگان
|
رضا
|
30 اردیبهشت 1399 08:43:54
0
0
دراغلب شهرها و مسیرهای جاده ای نصب تابلوهای تبلیغاتی با هدف درآمدسازی برای اداره کل راه نصب و بهره برداری می گردد برای همین درآمدسازی برای این اداره مهم تراز ایمنی می باشد
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس