نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21579
زمان انتشار: 30 اردیبهشت 1399 13:07:00

طبق قانون فروش سهمیه سوخت تخلف است

رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی از غیرقانونی بودن فروش سهمیه سوخت توسط افرادی که اقدام به این کار می کنند، سخن گفت.
طبق قانون فروش سهمیه سوخت تخلف است

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی از غیرقانونی بودن فروش سهمیه سوخت توسط افرادی که اقدام به این کار می کنند، سخن گفت.


اسدالله قلی زاده در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: طبق قانون تعزیرات حکومتی و دستورالعمل پیشگیری از عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه ای سهمیه سوخت فقط متعلق به همان خودرو است و فروش آن به غیر ولو با اختیار خود شخص به مبالغ دیگر تخلف محسوب می شود و نظارت های لازم بر این امر صورت گرفته و بازرسی در جایگاه های سوخت انجام می شود که زین پس سعی می کنیم صاحب کارت و فردی که تخلف را انجام داده، پاسخگو باشد تا اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری صورت پذیرد.

وی در خصوص ارائه تسهیلاتی به جایگاه داران به منظور جبران خسارت های ناشی از کرونا گفت: متأسفانه نه تنها هیچ گونه تسهیلاتی از سوی وزارت نفت برای جایگاه داران در نظر گرفته نشد بلکه از جایگاهداران به عنوان قشر آسیب دیده و در تماس مستقیم با مردم در یکی از مکان های آلوده به کرونا تشکر و قدردانی به عمل نیامد و جایگاهداران خود با هزینه های شخصی اقلام بهداشتی را تهیه کرده و اقدام به رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت کردند. جایگاهداران، به شدت از این وضع ناراحتند و پیوسته از انجمن درخواست پیگیری را داشته اند و ما هم به مسئولین منعکس کرده ایم اما هیچ گونه حمایتی از سوی مراجع بالا از این قشر نشده است.

رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده های نفتی خاطرنشان کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا میزان فروش بنزین سوپر بیش از 90 درصد و بنزین معمولی بیش از 60 در صد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته و در حال حاضر با افزایش استفاده مردم از خودروی شخصی میزان مصرف بنزین سوپر تغییر محسوسی نداشته و مصرف بنزین معمولی حدود 50 درصد نسبت به اوج کرونا افزایش یافته است.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس