نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 21607
زمان انتشار: 06 خرداد 1399 11:59:00

رنو پنج کارخانه خود را در اروپا تعطیل می کند

به گفته رسانه های فرانسوی رنو درصدد تعطیل کردن پنج کارخانه خود در اروپا شامل تأسیسات آلپاین در دیپ است که در صورت صحت این شایعات، تولید پنج محصول آن در آستانه توقف قرار می گیرد.
رنو پنج کارخانه خود را در اروپا تعطیل می کند

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، این تعطیلی بخش اصلی برنامه بازسازی وضعیت این شرکت فرانسوی و کاهش 2 میلیارد یورویی هزینه هایش را تشکیل می دهد. گفته می شود که تأسیسات آلپاین، تولیدکننده محصول آلپاین A110 اسپرت و تأسیسات قطعه سازی شوآزی له روآ در حومه پاریس در صدر فهرست تعطیلی مدیران رنو قرار دارند.


پس از آن اگرچه تأسیسات فلین در حومه پاریس تعطیل نخواهد شد اما تولید محصولات قدیمی آن متوقف خواهد گردید. این واحد هم اکنون نیسان میکرا را که فروش بسیار اندکی دارد تولید می کند.

گفتنی است تأسیسات آلپاین در سال 2017 تحت تغییرات اساسی به ارزش 36 میلیون یورو قرار گرفت تا برای تولید A110 و نسل قدیم Clio آماده شود. این تأسیسات 150 نیروی متخصص دارد ولی با افت تقاضا در نیمه ابتدایی سال 2020 تنها موفق شد 61 دستگاه A110 را به فروش برساند و برای همین آینده آن در هاله ای از ابهام قرار دارد.

روزنامه های فرانسوی مدعی شده اند که فرآیند تعطیلی تأسیسات رنو هم اکنون نیز آغاز شده و تولید پنج محصول مگان هاچ بک، شاسی بلند کلئوس، تالیسمان، اسپیس و ون سینک در آستانه توقف قرار دارد.

البته شب گذشته رنو از دریافت وام پنج میلیارد یورویی دولتی برای مقابله با آثار سوء تعطیلی های ناشی از پاندمی کرونا خبر داد ولی هنوز مشخص نیست که تا چه حد این وام می تواند برنامه بازسازی رنو را تغییر دهد.

 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس