نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22078
زمان انتشار: 13 مهر 1399 16:42:00

سیروس برزو، مرد مرزهای بیکران فضا جاودانه شد

استاد سیروس برزو، روزنامه ‌نگار و پیشکسوت ترویج فناوری فضایی، بامداد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹ مصادف با روز جهانی فضا، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت و جامعه رسانه ای کشور را در نهایت تألم و اندوه فراوان، به سوگ نشاند.
سیروس برزو، مرد مرزهای بیکران فضا جاودانه شد

 استاد سیروس برزو، روزنامه‌ نگار و پیشکسوت ترویج فناوری فضایی، بامداد یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹ مصادف با روز جهانی فضا، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت و جامعه رسانه ای کشور را در نهایت تألم و اندوه فراوان، به سوگ نشاند.

 

وی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه ‌نگاران علم در ایران بود که فعالیت‌های مطبوعاتی خود را از سال ۱۳۵۹ هجری شمسی در آغاز کرد. 
 
استاد برزو در اواخر دهه ۱۳۶۰ مجله مرزهای بیکران فضا  را بنیان گذاشت و انتشار صدها مقاله علمی ترویجی درمجله ماشین و نشریه نوآورومعتبرترین رسانه‌های علمی ایران و برگزاری ده‌ها نمایشگاه فضایی با حضور فضانوردان نامدار جهان در کشور، ارسال نخستین قرآن چاپ ایران و کارت‌پستال‌های مینیاتورهای استاد فرشچیان به ایستگاه فضایی بین‌المللی، گوشه‌ای از خدمات برزو در فضای ترویج علم ایران طی چهار دهه گذشته بود.

فقدان استاد سیروس برزو، را به خانواده آن عزیزفرهیخته، اهالی علم و فرهنگ و رسانه و جامعه نجومی و فضایی کشور تعزیت و تسلیت عرض نموده، از درگاه پروردگار، برای روحش علو درجات و آرامش ابدی مسئلت می‌نمائیم.
 
مدیران، کارکنان و نویسندگان مجله ماشین و نشریه نوآور 
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس