نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22116
زمان انتشار: 22 مهر 1399 13:27:00

فروش خودروهای پلاگین در ماه سپتامبر دو برابر شد

در ماه سپتامبر، از هر ده خودروی سواری جدید در فرانسه، یک یا دو مورد از آن ها پلاگین بود.
فروش خودروهای پلاگین در ماه سپتامبر دو برابر شد

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، علی رغم اینکه فروش کلی خودروهای سواری در فرانسه در سپتامبر چند درصد کاهش یافته است، بخش خودروهای الکتریکی پلاگین به طرز قابل توجهی رشد کرده و به یکی از بالاترین نتایج تاکنون رسیده است.


تعداد کل ثبت نام ها بیش از دو برابر شده و به 18 هزار و 588 رسیده است یعنی 207 در صد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. خودروهای سواری حدود 10.6 درصد از کل سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

یافته اصلی این است که بازار خودروی فرانسه که تحت سلطه خودروهای تمام الکتریکی است به سمت خودروهای هیبرید پلاگین سوق پیدا کرده است. فروش خودروهای هیبرید پلاگین سال به سال تقریباً 6 برابر افزایش یافته و به زودی ممکن است با میزان فروش خودروهای تمام الکتریکی مطابقت داشته باشد.

رتبه اول فروش در پاییز امسال متعلق به رنو ZOE است، که در ماه سپتامبر حدود 2 هزار و 878 دستگاه و از ابتدای سال تا کنون حدود 26 هزار دستگاه به فروش رسانده است و جایگاه آن به عنوان رتبه اول تهدید نشده است.

دو مدل برتر بعدی، پژوe-208 با فروش هزار و 230 دستگاه و تسلا مدل 3 با فروش تعداد هزار و 83 دستگاه بودند. اما در رتبه چهارم، فولکس واگن ID.3 کاملاً جدید با تعداد 616 دستگاه ثبت نام را مشاهده کردیم.

معمولاً کیا نیرو EV (e-Niro) و هیوندای کونا الکتریک به ترتیب 583 و 559 دستگاه ثبت نام کردند.

رنو کپچر هیبرید پلاگین نیز در ماه سپتامبر با تعداد 899 ثبت نام به چشم می خورد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس