نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22199
زمان انتشار: 15 آبان 1399 10:56:00

مقایسه فناوری خودران در مرسدس و تسلا

خودروسازان در نبرد برای برتری رانندگی خودمختار و تلاش برای تکامل این ویژگی، رویکردهای کاملاً متفاوتی دارند.
مقایسه فناوری خودران در مرسدس و تسلا

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، اگرچه رویکردهای ظریف بسیاری برای عرضه یک خودروی کاملاً خودمختار به بازار وجود دارد، اما بیشترین تفاوت رویکرد به وضوح در تسلا و مرسدس به نمایش گذاشته شده است.


تفاوت فاحشی بین رویکرد تسلا و مرسدس برای فناوری خودران مشاهده می کنیم. تسلا به لطف به روزرسانی های نرم افزاری بی سیم، فناوری پیشرفته ای را با توانایی بهبود خودروها به مشتریان ارائه داده است. این مزیت به تسلا اجازه داده تا فناوری جدید را با سرعت زیادی عرضه کند و با فرکانس شرکت هایی که تلفن های هوشمند خود را به روز می کنند، مطابقت داشته باشد.

هنگامی که رویکرد تسلا به فناوری جدید خودران را با رویکرد مرسدس مقایسه می کنیم، تفاوت بین یک کسب و کار مبتکر و یک خودروساز قدیمی معتبر را مشاهده خواهیم کرد. تسلا بیش از این خوشحال است که ویژگی های نیمه تمام را به کاربرانی که به تسلا کمک می کنند داده ها را جمع آوری کرده و ویژگی ها را اصلاح یا رد کند با این ادعا که ممکن است هر لحظه ویژگی های جدید از کار بیفتد.

از طرف دیگر مرسدس فقط به رانندگان آزمایشی مجاز اجازه استفاده از ویژگی های جدید در خودروهای آزمایشی را می دهد تا زمانی که قبل از معرفی ویژگی های جدید خودران توسط شرکت و دولت تأیید شوند. این رویکردهای متفاوت، موافقان و مخالفانی دارند.

شکی نیست که تسلا صنعت را مختل کرده و تغییراتی را در خودروسازان قدیمی ایجاد کرده است که برای همگام سازی خود در این صنعت، تلاش می کنند. اگرچه تسلا بر خودروسازان قدیمی تأثیرگذار بوده است اما نحوه برخورد آنها با فناوری جدید تغییری نکرده است.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس