نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22241
زمان انتشار: 27 آبان 1399 10:59:00

جریمه بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر است؟

رئیس پلیس راه استان ایلام با تاکید بر استفاده از ماسک بر ممنوعیت بیرون انداختن ماسک استفاده شده بر سطح راه تاکید کرد و گفت:جریمه ۳۰ هزارتومانی برای این تخلف در جرایم راهنمایی و رانندگی تعریف شده است.
جریمه بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر است؟

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو،رئیس پلیس راه استان ایلام با تاکید بر استفاده از ماسک بر ممنوعیت بیرون انداختن ماسک استفاده شده بر سطح راه تاکید کرد و گفت:جریمه ۳۰ هزارتومانی برای این تخلف در جرایم راهنمایی و رانندگی تعریف شده است.سرهنگ رضا همتی زاده اظهار داشت: استفاده از ماسک به شکل چشمگیری در بین رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه افزایش یافته و درصد بسیار بالایی از این پوشش در جهت جلوگیری از انتشار ویروس استفاده می کنند که این موضوع نشان دهنده پایبندی مردم به مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا است.


وی افزود: پلیس راه ضمن نظارت جدی بر موضوع استفاده از ماسک توسط رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه با معدود کسانی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد می‌نماید.


سرهنگ همتی زاده یادآور شد: برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی ریختن هرگونه زباله، ضایعات و اشیاء مانند ماسک که بعضا مشاهده می‌گردد و همچنین آب دهان از درون خودرو به وسیله راننده یا سرنشینان وسایل نقلیه ممنوع بوده و برابر جدول جرائم رانندگی مبلغ ۳۰۰ هزار ریال جریمه دارد.


وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه به لحاظ اپیدمی ویروس کرونا، موضوع برخورد با این تخلفات با حساسیت خاصی رصد و با متخلفان برخورد می‌شود، چرا که ماسک‌های استفاده شده باید با پروتکل‌های ویژه امحاء و بیرون انداختن آب دهان نیز به گسترس بیشتر ویروس در جامعه منجر می‌شود.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس