نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22259
زمان انتشار: 01 آذر 1399 13:16:00

رکود بازار خودرو با وجود کاهش 20 تا 25 درصدی قیمت‌ها

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو ضمن اشاره به کاهش حداکثر 25 درصدی قیمت خودرو در بازار طی هفته‌های اخیر، ثبات نرخ ارز را موجب نزولی‌تر شدن قیمت‌ها دانست.
رکود بازار خودرو با وجود کاهش 20 تا 25 درصدی قیمت‌ها

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو ضمن اشاره به کاهش حداکثر 25 درصدی قیمت خودرو در بازار طی هفته‌های اخیر، ثبات نرخ ارز را موجب نزولی‌تر شدن قیمت‌ها دانست.نعمت‌الله کاشانی نسب در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص وضعیت بازار خودرو طی هفته گذشته اظهار داشت: بازار خودرو و نمایشگاه‌های اتومبیل با آغاز اجرای طرح جدید محدودیت‌های ویژه کرونا از امروز تعطیل شده‌اند.

وی افزود: از 10 روز گذشته تاکنون، بازار خودرو به طور کلی در رکود به سر می‌برد به طوری که با وجود کاهش قیمت‌ها، هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به کاهش 20 تا 25 درصدی قیمت خودرو از سه هفته گذشته تاکنون تصریح کرد: در حال حاضر خرید و فروش خودروهای داخلی، وارداتی و همچنین مونتاژی راکد است.

کاشانی نسب در خصوص علت رکود بازار گفت: از آنجایی که نرخ دلار به عنوان شاخص قیمت در بازار خودرو به طور تقریبی مطرح است، افت شدید قیمت دلار، کاهش قیمت خودرو در بازار را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه افت قیمت خودرو، جذابیت بازار را برای دلالان کم‌رنگ کرده، افزود: خرید خودرو با قیمت کارخانه‌ای توسط دلالان و فروش آن چند برابر قیمت، سود هنگفتی را رقم می‌زد که با کاهش قیمت‌ها جذابیت این بازار برای سودجویان از بین رفته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: کاهش نرخ ارز، واسطه‌گران را از ناحیه خریدهای قبلی متضرر نموده بنابراین رغبتی به فروش ندارند و همین امر یکی از عواملی است که به رکود بازار دامن زده‌ و خرید و فروش را متوقف کرده است.

کاشانی نسب ادامه داد: البته به طور کلی فروشنده و عرضه در بازار وجود دارد اما به دنبال کاهش قیمت‌ها، تصور خریداران بر افت بیشتر قیمت‌ها است و به همین دلیل برای خرید خودرو دست نگه داشته‌اند.

وی در خصوص قیمت خودروهای داخلی گفت: با توجه به اینکه معامله‌ای صورت نمی‌گیرد، قیمتی نمی‌توان مطرح کرد اما به عنوان مثال پژو 206 تیپ 2 با قیمت 260 میلیون تومان در بازار، در حال حاضر با قیمتی حدود 200 میلیون تومان عرضه می‌شود و تیپ 5 این نوع خودرو با توجه به اینکه به قیمتی حدود 280 تا 290 میلیون رسیده بود در حال حاضر تا مرز 250 میلیون تومان کاهش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به کاهش 25 درصدی قیمت خودروهای سمند و تیبا تاکید کرد: به دلیل توقف خرید و فروش قیمت شاخصی وجود ندارد.

کاشانی نسب در خصوص قیمت خودروهای وارداتی گفت: خودروهای وارداتی به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت در ماه‌های اخیر، افت قیمت شدیدتری را در مقایسه با خودروهای داخلی در دوران رکود بازار و نزولی شدن قیمت‌ها تجربه می‌کنند که در حال حاضر نیز شاهد آن هستیم.

وی با اشاره به کاهش قیمت خودروی سانتافه از 3 میلیارد و 700 میلیون به 2 میلیارد و 600 میلیون تومان تصریح کرد: با وجود تمایل دارندگان به فروش، حتی با توجه به کاهش قیمت، خریداری وجود ندارد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در پایان در خصوص پیش‌بینی‌ها از آینده بازار خودرو خاطرنشان کرد: در صورتی که بانک مرکزی بتواند نرخ دلار را به ثبات برساند به طوری که افزایش نیابد و یا حتی روند نزولی آن ادامه داشته باشد، به طور قطع قیمت خودرو در بازار در مقایسه با اکنون نیز کاهشی‌تر خواهد شد.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس