نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22594
زمان انتشار: 16 بهمن 1399 10:37:00

چطور خش خودرو را بر طرف کنیم؟

همیشه اجسام و شرایط مختلفی می‌توانند موجب خراش و خش خودرو شوند. برخورد اشیاء نوک تیز و زبر، برخورد خودرو با سطوح سخت، تصادف و غیره، همگی عوامل ایجاد خش خودرو می‌باشند.
 چطور خش خودرو را بر طرف کنیم؟

مجله ماشین - خش خودرو به رنگ بدنه آسیب می‌رساند و همیشگی خواهد بود و تا زمانی که شما اقدامی برای از بین بردن آن انجام ندهید، در جای خودش باقی خواهد ماند.

 
هزینه صافکاری و از بین بردن خش یا پولیش کردن در تعمیرگاه‌ها بسیار سنگین است. بنابراین اگر خش خودرو خیلی سطحی است، شما می‌توانید آن را در منزل خودتان تعمیر و ترمیم کنید و بر اساس میزان خش، از موادی چون خمیر دندان، ماسه مخصوص، پولیش و یا مواد مخصوص برطرف کننده خش استفاده کنید.
 
روش‌های برطرف کردن خش خودرو
 
برطرف کردن خش با خمیر دندان
برای برطرف کردن خش خودرو به صورت سطحی می‌توان از خمیر دندان استفاده کرد. لازم است ابتدا خودرو را بشویید و یا قسمت خش‌دار را با استفاده از مواد پاک کننده، از هرگونه آلودگی پاک کنید. بسیار مهم است که محل مورد نظر فارغ از هرگونه آلودگی باشد. زیرا وجود آلودگی نه تنها به پاک شدن محل خش کمکی نمی‌کند، بلکه ممکن است به میزان خش آن نیز بی‌افزاید.
پس از تمیز کردن آلودگی محل مورد نظر، آن را به دقت خشک کنید.
یک پد، اسفنج یا دستمال مخصوص از بین برنده خش خودرو از فروشگاه لوازم مخصوص به خودرو تهیه کنید.
خمیر دندان را روی پد مخصوص قرار دهید و آن را بر روی محل مورد نظر به صورت دورانی و دایره‌ای بمالید. تمام سطح خش خودرو را به همین صورت به خمیر دندان آغشته کنید. همچنین پد را در محیط اطراف آن نیز بکشید و تا چند دقیقه این کار را ادامه دهید تا خمیر دندان به خوبی در همه سطح مورد نظر پخش شود.
زمانی که خمیر دندان خوب به خورد بدنه خودرو رفت و محو شد، با یک دستمال میکروفایبر یا نانوی نرم و ضد خش، محل مورد نظر را از باقی‌مانده خمیر دندان پاک کنید.
اجازه ندهید حتی مقدار بسیار کمی خمیر دندان بر روی بدنه خودرو باقی بماند.
اگر لازم است، تا زمانی که خش خودرو به طور کامل از بین برود، این کار را دو تا سه بار دیگر تکرار کنید. بیش از این تعداد ممکن است به رنگ ماشین آسیب برساند و آن را از بین ببرد.
 
برطرف کردن خش خودرو با مواد مخصوص
 
اگر خش خودرو کمی عمیق باشد و خمیردندان برای برطرف کردن خش، گزینه مناسبی نباشد، باید مواد از بین برنده خش مخصوص خودرو را از تعمیرگاه‌ها و یا فروشگاه‌های مربوط به خودرو تهیه کرد.
 
پیش از هر چیز لازم است که محل مورد نظر را با مواد پاک کننده و یا آب و صابون تمیز و سپس با حوله میکروفایبر آن را خشک کنید. قسمت خش دار را با برسی نرم بشویی و مطمئن شوید که از آلودگی خبری نیست و همچنین به خوبی خشک شده است.
مواد از بین برنده خش را بر اساس دستورالعمل ذکر شده در بسته بندی، بر روی سطح خش اتوموبیل بمالید و آن را با کاردک مخصوص و یا حوله مخصوص در محل مورد نظر به خوبی پخش کنید.
به صورت دورانی مواد را روی سطح خش بمالید تا از بین برود.
پس از اتمام کار، باقی مانده مواد را با استفاده از یک حوله تمیز و ضد خش همچون حوله میکروفایبر پاک کرده و آن را تمیز کنید.
اگر خش روی بدنه اتوموبیل بسیار عمیق باشد و با استفاده از مواد مخصوص به خش نیز از بین نرود، لازم است به تعمیرگاه مراجعه کنید.
 
 
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس