نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22602
زمان انتشار: 18 بهمن 1399 14:05:00
نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران در ایستگاه دوم

۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید وارد پایتخت می‌شوند

ترفع گفت: انتظار طولانی شهروندان بعد از سال‌ها محرومیت تهران از اتوبوس نو به سر رسید
۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید وارد پایتخت می‌شوند

به گزارش مجله ماشین به نقل از خبر خودرو/ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام این‌که در دومین گام از ورود ناوگان جدید به خطوط اتوبوسرانی پایتخت، ظهر شنبه ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس وارد تهران می‌شوند، گفت: از ورود بخش نخست از ناوگان جدید شامل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس در روز ۱۲ آبان، کمتر از ۱۰۰ روز می‌گذرد.


مهندس محمود ترفع با اشاره به خریداری ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس از خودروساز داخلی بعد از سال‌ها محرومیت تهران از اتوبوس نو گفت: انتظار طولانی‌مدت شهروندان سرانجام به پایان رسید. وی افزود: با احتساب ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوسی که فردا وارد تهران می‌شوند، مجموعاً ۲۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به ناوگان شرکت واحد اضافه شده و ۴۰ دستگاه باقی‌مانده نیز قبل از پایان سال اضافه خواهند شد.

وی با بیان اینکه ناوگان اتوبوسرانی تهران، مجموعاً ۵۷۸۶ دستگاه اتوبوس در اختیار دارد که بیش از ۶۰ درصد آنها یعنی ۳۵۰۰ دستگاه فرسوده‌اند، اظهار کرد: این در شرایطی است که کلان‌شهر تهران به ۹۰۵۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد که با احتساب اتوبوس‌های فرسوده موجود، ناوگان اتوبوسرانی تهران نیازمند ۶۷۶۴ دستگاه اتوبوس جدید است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر این‌که تمامی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های جدید دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ و فیلتر جذب دود هستند، خاطرنشان کرد: علاوه بر ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس خریداری شده، انجام تعمیرات کلی و بازسازی کامل یک‌هزار دستگاه اتوبوس موجود، خرید ۸۰ دستگاه اتوبوس دوکابین برای خطوط بی آر تی، خرید اتوبوس‌های جدید مورد نیاز خطوط اتوبوس برقی از محل تبصره ۱۹ بودجه دولت به صورت مشارکت عمومی خصوصی (PPP) و ۲۵۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین نیز در ماه‌های آینده به ناوگان اتوبوسرانی تهران وارد می‌شوند.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس