نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 22643
زمان انتشار: 28 بهمن 1399 11:41:00

قرارگاه سرعت؛ ایست پلیس به رانندگان پرخطر تهران

رئیس پلیس راهور پایتخت از تشکیل قرارگاه سرعت خبر داد و گفت: پلیس با رانندگانی که بخواهند جان خود و دیگران را به خطر بیندازند، برخورد قانونی خواهد کرد.
قرارگاه سرعت؛ ایست پلیس به رانندگان پرخطر تهران

 به گزارش مجله ماشین ،رئیس پلیس راهور پایتخت از تشکیل قرارگاه سرعت خبر داد و گفت: پلیس با رانندگانی که بخواهند جان خود و دیگران را به خطر بیندازند، برخورد قانونی خواهد کرد.سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» از تشکیل قرارگاه سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد و گفت اظهار داشت: با تشکیل قرارگاه سرعت پلیس به شدت با رانندگانی که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: رانندگان پر خطری داریم که قوانین و ضوابط موجود برای آن‌ها بازدارنده نیست و به تخلف خود ادامه می‌دهند؛ این رانندگان با سرعت‌های پرخطر در شهر و کمربندی‌ها و جا‌هایی که احساس می‌کنند امکان سرعت وجود دارد هم جان خود و هم جان دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: ۲۳ درصد از تصادفات منجر به فوت در تهران سهم این گروه از رانندگان است.

وی گفت: قوانین موجود برای این افراد جریمه ۲۰۰ هزار تومانی و ۱۰ نمره منفی برای رانندگان خودرو‌های شخصی و ۱۵ نمره منفی برای رانندگان حمل و نقل عمومی در نظر گرفته است که اگر این قوانین بازدارنده بود کسی نباید مرتکب این تخلفات می‌شد.

سردار حمیدی ادامه داد: باید بر روی رفتار و تخلفات این دسته از متخلفان بیشتر کار شود لذا به همین منظور با مرجع قضایی و دادستان محترم هماهنگی‌های لازم انجام شد تا در قالب یک کار قرارگاهی ابتدا رانندگان را متخلف را به مجموعه پلیس فرا خواند و این رانندگان باید وقت بگذارند و آموزش‌های لازم را در این زمینه را فرا بگیرند؛ اگرچه تخلفشان هم ثبت می‌شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: اگر این افراد به تخلف خود ادامه دهند برایشان پرونده تشکیل می‌دهیم و آن‌ها را به مرجع قضایی معرفی می‌کنیم و در آن صورت مجازات‌های سنگین تری در انتظارشان است.

سردار حمیدی افزود: برای این دسته از رانندگان حتی تست‌های روانی را در دستور کار قرار خواهیم داد، چون راننده‌ای که جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد مشکل روحی و روانی دارد و باید این موضوع بررسی شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت افزود: این طرح در کنار اعمال قانون و برخورد‌های پلیس با این گونه تخلفات صورت می‌گیرد و اگر راننده‌ای به تخلفات خود اصرار ورزید این مورد در ادامه ضوابط موجود اجرا خواهد شد.

وی گفت: این طرح چند روزی است که اجرایی شده و در همه معابر و بزرگراه‌های شهر تهران در حال انجام است و بازخورد خوبی داشته و همکاران بنده در گشت‌های محسوس و نامحسوس و حوزه‌های بزرگراهی این طرح را انجام می‌دهند.

سردار حمیدی درباره تخلف سرعت بالا به ویژه در ساعت‌های شبانه اظهارداشت: وقتی معابر خلوت می‌شوند زمینه سرعت مهیا می‌شود و برخی رانندگان از این فرصت سوء استفاده و تخلف سرعت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: وقتی راننده‌ای در شب در حال تردد است باید سرعت خود را کم کند و نباید از خلوتی استفاده و با سرعت حرکت کند؛ لذا تمرکز پلیس در حوزه بزرگراهی بیشتر است و با تخلفات سرعت رانندگان در این حوزه برخورد خواهد کرد.
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس