نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23232
زمان انتشار: 31 تیر 1400 11:00:00

مشخصات فنی کراس اوور ایران خودرو

«ایران خودرو K۱۲۵» اولین کراس اووری است که با نشان اختصاصی IKCO تولید می‌شود و طراحی آن توسط مهندسان این شرکت انجام شده است.
مشخصات فنی کراس اوور ایران خودرو

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهندسان ایران خودرو با تغییر پلتفرم PF۱، سازه اختصاصی و جدیدی را برای خود فراهم کرده اند و در حال حاضر دو محصول K۱۳۲ و K۱۲۵ را بر روی آن توسعه داده اند. با توجه به اصول پلتفرم PF۱ گروه PSA، ایران خودرو K۱۲۵ اصول پایه پژو ۲۰۰۸ نسل اول را دارد و از سویی سدان K۱۳۲، بر مبنای پژو ۳۰۱ توسعه پیدا کرده است.
 

به گفته مدیران ایران خودرو، K۱۲۵ با پیشرانه «TC۷ پلاس» و جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به بازار می‌آید. این پیشرانه ۱۶۴۶ سی سی حجم دارد و نمونه ارتقای یافته TC۷ یا همان EF۷ پلاس است. تغییر کلی در سامانه توربو، تجهیز پیشرانه به زمان بندی هوشمند سوپاپ‌های دوگانه، تقویت ضرایب امنیت و… باعث شده تا این پیشرانه حداکثر توان استاندارد ۱۷۰ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر تولید کند. البته که ایران خودرو برنامه دارد تا نمونه بنزینی TC۷ پلاس را با قدرت ۱۶۱ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر بر روی خودروهایی، چون «دنا پلاس توربو اسپرت»، «ایران خودرو K۱۳۲»، «سورن پلاس توربو» و کراس اوور K۱۲۵ نصب کند.


پیشرانه TC۷ پلاس
مصرف سوخت ترکیبی ۶٫۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر از ویژگی‌های این پیشرانه است. به گفته مدیران ایران خودرو، K۱۲۵ با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک توان پیشرانه TC۷ پلاس را به چرخ‌های جلوی این خودرو می‌رساند. جعبه دنده این خودرو مشابه به جعبه دنده اتوماتیک دنا پلاس است و از نوع شش سرعته AT به حساب می‌آید. 

 مشخصات فنی خودرو K۱۲۵

پیشرانه TC۷ پلاس
۱۶۴۶ سی سی ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ
۱۶۱ تا ۱۷۰ اسب بخار
۲۳۵ تا ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور
دیفرانسیل جلو
فرمان کمکی برقی
جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک DAE
حالت اسپرت، برفی و عادی
تیپ ترونیک
تهویه هوای الکتریکی
کروز کنترل
رایانه سفر
نمایشگر لمسی
چراغ روشنایی روز
سنسور نور
سنسور پارک عقب
دوربین عقب
سقف شیشه‌ای
آینه‌های تاشو برقی
صندلی‌های برقی جلو
سامانه کنترل پایداری الکتریکی
کنترل شروع حرکت در سربالایی
کنترل حرکت در سراشیبی
۴ کیسه هوا
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس