نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23682
زمان انتشار: 20 مهر 1400 11:08:00

تویوتا میرای 845 مایل را بدون سوختگیری طی می کند

هنگامی که یک سازنده خودرو اعلام می کند که یک رکورد را ثبت کرده است ، به راحتی می توان تصور کرد که این یک سرعت نهایی یا یک دور است.
تویوتا میرای 845 مایل را بدون سوختگیری طی می کند

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرخودرو، البته موارد دیگری نیز وجود دارد که می توان به جز رکورد سرعت یا زمان آنها را دنبال کرد.


در طول این سال ها، بسیاری رکورد یک مخزن سوخت را به خود اختصاص داده اند. در بیشتر مواقع، این خودرو با خودرویی مجهز به موتور احتراق داخلی کار می کند. با این حال، یک رکورد وجود دارد که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است. این رکورد طولانی ترین مسافت توسط خودروی الکتریکی پیل سوختی هیدروژنی بدون سوخت گیری است.

تویوتا همچنان در حال پیشبرد ابتکار هیدروژن خود است و هنوز هم در این مورد بسیار صریح هستند. بدیهی است، خودرویی که آنها برای این رکورد انتخاب کردند، چیزی نیست جز میرای که به تازگی دوباره طراحی شده است. رانندگی وین گردس با باب وینگر به عنوان کمک راننده انجام شد.

اگر این نام ها آشنا به نظر برسند، این دو نفر به دلیل ثبت رکورد مصرف سوخت در ایالات متحده شناخته می شوند. آخرین باری که این دو در کنار هم قرار گرفتند، رکورد کمترین مصرف سوخت را از نظر رکوردهای جهانی گینس دریافت کردند - 48 ایالت مجاور ایالات متحده برای یک خودروی غیر هیبریدی.

گردس و وینگر پس از دو روز رانندگی دقیق و حساب شده توانستند 845 مایل با میرای رانندگی کنند. این موضوع توسط رکوردهای گینس تأیید شد. کل مصرف 5.65 کیلوگرم هیدروژن و 152 MPGe بود. آیا این رکورد کافی نیست که مردم به جای خودروهای الکتریکی به سمت انرژی هیدروژنی بروند؟
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس