نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 23703
زمان انتشار: 24 مهر 1400 12:41:00

ضرورت ایجاد نهاد تنظیم گری برای تأمین قطعات خودرو

بازرس امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور گفت: وزارت صمت باید نهاد تنظیم گر برای تأمین قطعات مورد نیاز خودروسازان ایجاد کند.
ضرورت ایجاد نهاد تنظیم گری برای تأمین قطعات خودرو

 به گزارش مجله ماشین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای اشکان میرمحمدی در نشست مسؤولان سازمان بازرسی با مدیران ایران خودرو و سایپا افزود: خودروسازان می‌توانند قطعات مورد نیاز خود را به شرط اینکه ظرفیتی برای ساخت در سامانه توان ایران درج نشده باشد ثبت سفارش و نیاز خود را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه در تأمین برخی قطعات خاص، انحصار شکل گرفته، گفت: وزارت صمت باید با تأسیس نهاد تنظیم گر در این باره ورود کند و قابلیت دسترسی به قطعات خاص الکترونیکی را برای متقاضیان فراهم کند.
آقای میرمحمدی افزود: خودروسازان اگر برای تأمین قطعات و یا در ارتباط با تأمین مالی مشکلاتی دارند به ما ارجاع دهند و ما در مواردی که آن مجموعه‌ها با دولت ارتباط و یا همکاری دارند ورود می‌کنیم تا اجحافی در حق صنعت خودروسازی صورت نگیرد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده خودروسازان برای کاهش قیمت تمام شده، گفت: این اقدامات کافی نیست ضمن اینکه خودروسازان باید با فروش املاک مازاد خود هم در تأمین مالی و هم کاهش قیمت تمام شده محصول همت کنند.
بازرس امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور همچنین افزود: اگرچه کاهش خودرو‌های بر کف مانده خبر خوبی است، اما خودروسازان باید در فرآیند تجاری سازی، این دست خودرو‌ها را به استاندارد نزدیک کنند که هم اکنون فاصله دارد.
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس