نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 248
زمان انتشار: 23 اردیبهشت 1397 13:00:00

تسلا با تاخیردر تحویل مدل Y در نهایت بازنده خواهد شد

تسلا از غافله عقب مانده است زیرا مدل شاسی‎بلند X دیر وارد بازار شد. زمانی‏که مدل Y عرضه شود، مشخص نیست که بازار مانند امروز تشنه نمونه‎های قدکشیده باشد.
تسلا با تاخیردر تحویل مدل Y در نهایت بازنده خواهد شد
مجله ماشین/ امروزه بزرگ‏ترین اتفاق صنعت خودرو افول تولید مدل‎های سدان و اوج‏گیری ساخت اس‏یووی و کراس‎اورها است. با این وجود برای خرید تسلا مدل 3 تاکنون 400 هزار نفر نام‏نویسی کرده‎ و برای دریافت سفارش خود هیجان دارند. اما به نظر می‏رسد تسلا در نهایت بازنده سیاست‏هایش خواهد شد زیرا اغلب کمپانی‏ها تلاش زیادی در به‏روزآوری اس‏یووی‏های خود و همینطور ارائه مدل‏های جدید کرده‏اند.
در حال حاضر تسلا مشغول فروش دو خودروی سدان و اس‏یووی است. مدل‏های S و 3 با‏توجه به اینکه فضای بار اضافی دارند بنابراین تا حدودی قابلیت‏های اس‏یووی را پیدا کرده‏اند. اما مدل 3 هنوز به‏صورت دو دیفرانسیل یا چهار‏چرخ در دسترس نیست و نمونه S هم در ذات خود یک مدل لوکس چهار در بوده و نه وسیله‎ای برای جابه‏جایی خانوادگی.
گروهی باوردارند مدل 3 را نباید یک سدان به‏حساب آورد بلکه شاید لقب اس‏یووی جمع‏وجور بیشتر برازنده آن باشد. شایعاتی مبنی‎بر تولید یک کراس‎اور بر اساس شاسی مدل3 با نام تسلا مدل Y مطرح گشته هرچند در بهترین حالت این اتفاق تا پیش از 2020 امکان‎پذیر نخواهد شد. چنین فاصله زمانی برای اتومبیلی که قرار است در میزان فروش و موفقیت، مدل 3 را هم پشت سربگذارد، بسیار زیاد است.   
زمانی‏که مدل Y عرضه شود، مشخص نیست که بازار مانند امروز تشنه نمونه‎های قدکشیده باشد یا خیر، در آن زمان انواع و اقسام مدل‏های برقی توسط دیگر سازندگان وارد بازار خواهند شد و یکه‎تازی امروز تسلا در مورد مدل‏های تمام الکتریکی از بین خواهد رفت.
 
8
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس