نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 253
زمان انتشار: 24 اردیبهشت 1397 12:44:00

لیموزین اختصاصی و جدید پوتین

پوتین از S-Class پیاده شد …لیموزین دولتی جدید روسیه که تحت پروژه کورتِژ (Cortege) از سال ۲۰۱۲ در حال توسعه است، برای اولین بار در مراسم تحلیف ولادمیر پوتین به طور رسمی مورد استفاده قرار گرفت.
نویسنده: فردین محمدسور
لیموزین اختصاصی و جدید پوتین
مجله ماشین/  طبق اعلام شبکه Rossiyskaya Gazeta، رسانه رسمی کشور روسیه، احتمالا “کورتِژ (Cortege)” دارای یک موتور ۴٫۴ لیتری توربوشارژبا ۶۰۰ اسب بخار قدرت می باشد که به یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک متصل می باشد. در این پروژه، بنیاد مرکزی تحقیقات خودرویی روسیه، موسوم به NAMI با هولدینگ Sollers JSC همکاری داشته است که البته از مشاوره و همکاری شرکت های آلمانی بوش و پورشه نیز در بخش مهندسی بی بهره نبوده اند.
لیموزین اختصاصی پوتین از طول و عرض به ترتیت ۶۶۲۰ و ۲۰۰۰ میلیمتر برخوردار است که ۲۰۰ میلیمتر از سطح زمین فاصله دارد. همچنین با توجه به زرهی بودن این خودرو، و همچنین انبوهی از امکانات رفاهی و ایمنی، وزن آن به ۶٫۵ تن رسیده است.
لازم به ذکر است پروژه کورتِژ، توسعه خودرو های دیگری را نیز در دستور کار دارد که عبارتند از یک سدان، مینی‌ون و شاسی‌بلند تشریفاتی. حتی تولید محدود این خودرو ها تحت برند لوکس Aurus نیز برنامه‌ریزی شده است.
برنامه فعلی کورتژ تولید حدود ۱۰۰ دستگاه تا پایان سال ۲۰۱۸ و تقریبا ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۹ می باشد.
در این مراسم (مراسم تحلیف ریاست جمهور) علاوه بر لیموزین اختصاصی پوتین، یک سدان معمولی مجهز به چراغ های چرخان پلیس نیز به عنوان بخشی از این مراسم وظیفه اسکورت لیموزین پوتین را برعهده داشت.
پوتین اخیرا با رای بیش از ۷۶ درصد، برای چهارمین دوره توانست به عنوان رییس جمهور روسیه انتخاب شود.
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس