نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 34
زمان انتشار: 18 آذر 1396 11:46:00

آیا لامبورگینی اوروس قوی تر و سریع تر از بنتلی بنتایگا است؟

مقایسه سریع سریع ترین شاسی بلند های دنیا، لامبورگینی اوروس تازه وارد، بنتلی بنتایگا و پورشه کاین. کدام یک برنده است؟
آیا لامبورگینی اوروس قوی تر و سریع تر از بنتلی بنتایگا است؟
مقایسه سریع سریع ترین شاسی بلند های دنیا، لامبورگینی اوروس تازه وارد، بنتلی بنتایگا و پورشه کاین. کدام یک برنده است؟
شاسی بلند جدید لامبورگینی سرانجام معرفی شد ،عکس ها و خبر توانایی های آن در فضای مجازی پیچیده است و از آنچه پیش بینی شده بود زیبا تر و سریع تر است . تاجایی که ادعای سازنده آن تولید سریع ترین شاسی بلند دنیاست. اما آیا تازه وارد رقیبان دیگر را کنار زده است؟
کاین با 550 اسب بخار قدرت، بنتایگا با 608 اسب و اوروس با 650 اسب بخار قدرت. 
بنتایگا سنگین وزن با پیشرانه 12 سیلندر خود قادر به تولید 900 نیوتن متر گشتاور است اما لامبورگینی با 50 نیوتن متر کمتر یعنی مقدار 850 نیوتن متر، اما با  موتور 8 سیلند به این میزان دست یافته است. کاین با 770 نیوتن متر در مقام سوم جای می گیرد. به نظر می رسد پورشه به عنوان سومین عضو سریع ترین شاسی بلند ها ثابت باشد و دیگر ادامه بحث روی آن ضروری نیست. پست به مقایسه نهایی اوروس و بنتایگا می پردازیم که می خواهند مقام نخست را برای تولید کنندگان خود به ارمغان بیاورند.
 
 اوروس حدود 300 کیلوگرم از بنتلی سبک تر ساخته شده.همین سبکی وزن کمک شایانی کرده تا شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن به 3.6 ثانیه برسد که بنتایگا به 4.1 ثانیه زمان نیاز دارد. همچنین، نهایت سرعت این بنتلی 301 کیلومتر بر ساعت است ولی لامبورگینی به عدد 305 کیلومتر بر ساعت برای شاسی بلند خود دست یافته است.
 بنابراین ادعای کمپانی لامبورگینی برای تولید سریع ترین شاسی بلند دنیا سخنی گزاف نیست.اما باید توجه داشت اورس به همان پرزرق و برقی و امکانات بنتایگا هست یا خیر؟
سریع ترین بهترین است؟
نوشته مهندس سید سبحان سیدی
 
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس