نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 35
زمان انتشار: 18 آذر 1396 12:34:00

موفقیت راننده ایرانی در مسابقات جهانی

راننده کهنه کار ایرانی توانست در مسابقات ۲۴ ساعته آمریکا به عنوان سی و سوم انفرادی و چهارم تیمی برسد.
موفقیت راننده ایرانی در مسابقات جهانی

به نظر می‏ آید امسال در مسابقات مختلف اتومبیلرانی، پرچم ایران بیش از گذشته در کنار پرچم سایر کشورها قرار گرفته است. بعد از حضور شهاب پیشانی‏دار در مسابقات دریفت جهانی، آرام مارتیروسیان راننده باسابقه ایران نیز توانست رتبه چهارم مسابقه 24 ساعته سری جهانی در تگزاس آمریکا را به دست آورد. مسابقات 24 ساعته از مهم‏ترین مسابقات استقامتی اتومبیلرانی به حساب می ‏آیند.

 
آرام مارتیروسیان که به عنوان یکی از سه راننده تیم «رد کمل جوردنز» وارد مسابقه تگزاس شد، در اولین دور از مسابقات 24 ساعته سری جهانی نیز با همین تیم موفق به کسب مقام چهارم شده بود. در مسابقه تگزاس که به مدت 24 ساعت برگزار شد، مارتیروسیان و هم‏تیمی‏هایش در کلاس TCR شرکت کردند و با اتومبیل سئات لئون (کاپ) به رقابت با دیگران پرداختند. این مسابقه با حضور 177 شرکت‏ کننده از 25 کشور جهان برگزار شد و خودروها در کلاس‏های مختلف رقابت بسیار سخت و طاقت‏فرسایی را پشت سر گذاشتند.
 
در مسابقات 24 ساعته هر خودرویی که بتواند بیشترین دور از پیست را در طول یک شبانه‏روز طی کند برنده کلاس خود خواهد بود. تیم Red Camel Jordans در این مسابقه سنگین سه بار دچار نقص فنی شد و نزدیک به سه و نیم ساعت را از دست داد اما در نهایت آرام مارتیروسیان و هم‏تیمی‏هایش به نام‏های ریک و ایوو بروکرز توانستند 421 دور در پیست مشهور COTA در آستین تگزاس بزنند و به رتبه چهارم کلاس خود دست پیدا کنند.
 
آرام مارتیروسیان با حضور در تنها دو مسابقه، توانست در میان 179 راننده، رتبه سی و سوم گروه بین قاره‏ای این مسابقات را به دست آورد. مسابقات 24 ساعته سری جهانی از ژانویه 2018 یعنی دی ماه امسال از دوبی آغاز خواهد شد و آرام مارتیروسیان نیز قصد دارد حضوری قوی ‏تر در این سری از مسابقات داشته باشد.
 
منبع: varzesh3.com
تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس