نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 41
زمان انتشار: 20 آذر 1396 13:47:00
از ذات‏ الریه، ماشین های خودران و سفرهای رویایی‏ اش در فصل جدید گرندتور می‏ گوید

جرمی کلارکسون: مقصد رویایی من ایران است!

به گزارش سایت مجله ماشین، اخیرا گفت‏ و گویی با کلارکسون انجام شده که احوالات او و برنامه پرطرفدارش را در فصل دوم و فصل آینده را تا حدی برملا می ‏کند. از همه هیجان‏ان انگیزتر این است که کلارکسون و دوستانش قصد دارند به ایران سفر کنند. این گفت‏ و گوی جذاب را از دست ندهید.
جرمی کلارکسون: مقصد رویایی من ایران است!

آرش راهبر/ سریال تور جهانی یا گرند تور با میزبانی جرمی کلارکسون و رفقایش یعنی جیمز می و ریچارد هموند دومین فصل خود را به نمایش می‏ گذارد و به نظر می‏ رسد فصل جدید از این برنامه همچنان جذاب، ماجراجویانه و پر از ماشین‏ های رنگارنگ باشد. 

به گزارش سایت مجله ماشین، اخیرا گفت ‏و گویی با کلارکسون انجام شده که احوالات او و برنامه پرطرفدارش را در فصل دوم و فصل آینده را تا حدی برملا می‏کند. از همه هیجان ‏انگیزتر این است که کلارکسون و دوستانش قصد دارند به ایران سفر کنند. این گفت ‏و‏ گوی جذاب را از دست ندهید.  

***

* در فصل دوم گرند تور به خیلی از نقاط دنیا سفر کردی. از کدام کشور بیشتر از بقیه خوشت آمد؟

- در این سری از برنامه به نظرم موزامبیک بیشتر از همه برای من جذابیت داشت. البته ما همیشه دوست داشتیم در آفریقا برنامه بسازیم و تصویر بگیریم چون یک ماجرای جالبی در این قاره هست. در آفریقا معمولا کسی نیست که به شما بگه «این کار رو نکن». محدودیتی وجود نداره و این خیلی آرامش ‏بخشه درست برعکس جایی مثل سویس که هیچ کاری نمی تونی بکنی.

* نسبت به فصل اول آیا تغییر مشخصی در فرم برنامه در فصل دوم داشته‏اید؟

- راستش تغییر مهم این بود که استودیوی چادری ما درست دم در منزل من در کاتس‏ولد برپا بود و جابجا نشد. می‏ تونی بری تو اطاق لباسای من کار کنی! 

* و بدترین تغییر...؟

- جویدن آدامس نیکوتین! من سه ماه آزگار سیگار نداشتم و نباید می‏ کشیدم. بدون سیگار انگار که زندگی برای من مفهومی نداشت. بدتر از آن هم شایعه مسخره مرگ من بود، یک خبر به شدت اغراق ‏آمیز در حالی که من خوب بودم فقط دچار ذات‏الریه در هر دو شش بودم که به خاطر همین سیگار کشیدن برایم ممنوع شد.

* بگذریم. ماشین مورد علاقه تو در این سری کدام بود؟

- وسوسه شدم که بگویم فورد GT. ما با این ماشین از نیویورک تا آبشار نیاگارا راندیم و این من بودم که با این ماشین محشر منهتن را دور زدم. خیلی راحت بود در حالی که از بیرون اینطور به نظر نمی‏آد. البته وقتی از شهر بیرون می ‏زنی و وارد اتوبان میشی خیلی جذابتر هم میشه.

* کدام شهر رو برای رانندگی بیشتر پسندیدی؟

- عاشق رانندگی تو رم شدم، چون همه چراغ‏های راهنماییش مثل یک خط استارت گرند پری هستند. جالبه که ممکنه یک باغدار گردو با یک فیات ریتموی باستانی رو ببینی که با تو کل‏کل می‏کنه و براش مهم نیست که توی چه ماشینی نشستی، حتی یه فراری...!

* ماشین خاصی هم بود که دوست داشته باشی برونی اما امکانش پیش نیومد؟

- در این سری نه. این اتفاق بیست سال پیش می ‏تونست اتفاق بیفته اما الان مردم خیلی چیز ها رو می ‏دونن و دسترسی به ماشین‏ ها هم آسون شده. این که کلا با یک ماشین چه کار کنیم تا خوب از آب دربیاد برای مردم قابل فهم شده.اگر ما و تاپ گییر رو بگذارید کنار تقریبا هیچ کسی نیست که ماشین‏ها رو ببره گوشه رینگ و با اونا بجنگه. همه شدن مثل گری لینه ‏کر (فوتبالیست قدیمی و مجری برنامه پربیننده match of the day) که توییت کرده: «ایا دوچرخه‏سواری کار مهمی نیست؟ آیا نباید همه از اتوبوس استفاده کنیم؟ هوا آلوده نیست؟». کسی نیست بگه «...اما ماشین‏ها هنوز هم خوبن.»    

* یک سوال سخت. تاپ گییر یا گرند تور؟

- صادقانه بگم که تاپ‏ گییر را در شکل جدیدش هنوز ندیده‏ ام. وقتی یک نفر بچه ‏اش رو به خانواده دیگری می ‏سپره دیگه نباید بره و از پشت پنجره خونه جدید فرزندش رو بپاد. اگه بخوام احساسم رو بگم اینه: تاپ‏ گییر بچه من بود، اما وقتی اون رفته در یک خانواده جدید دیگه من نباید برم و ببینم پدر و مادر جدیدش با اون چه کار می‏ کنن! 

* فکر می کنی آینده از آن ماشین ‏های خودران باشه؟

- تو حتما جاده مرگ در بولیوی رو می‏ شناسی، همون جایی که ما تو برنامه تاپ گییر در اون رانندگی کردیم. یک جاده باریک و مخوف با دره های وحشتناک. هر کسی که یک ماشین خودران بیاره برای تست من بهش می‏ گم که برو و از این جاده بگذر. اگر از این جاده سالم گذشت من یکی از اون خودرو خواهم خرید. البته مطمئنم که ماشین خودران و سرنشینش قطعا وسط راه کارشون تمومه. فکر نکنم تو روزگاری که من زنده هستم شاهد رفت و آمد تعداد زیادی ماشین خودران باشم.

* ... و اما سوال آخر. در فصل سوم گرند تور کدوم نقطه دنیا می‏ تونه مقصد یک سفر رویایی برای شما باشه؟

- وقتی برای بی بی سی کار می ‏کردیم نتونستیم به خاطر مسائل سیاسی که من نمی‏فهممش به ایران سفر کنیم اما حالا این امکان برای ما هست. ایران جاییه که من واقعا دوست دارم برم. این یک برنامه محشر میشه...!

  

 

تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس