نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 77
زمان انتشار: 16 دی 1396 10:44:00
پیشرانه،کابین و سرویس های جدید با اسکانیا G20

ویژه شوفر قرن بیست و یکم

کمپانی اسکانیا اوایل تابستان نسل تازه کامیون‏های خود را معرفی کرد که ادامه‏ دهنده و مکمل مجموعه کشنده‏ های دو سری R و S جدید که در سال قبل معرفی شدند خواهد بود.
ویژه شوفر قرن بیست و یکم

کمپانی اسکانیا اوایل تابستان نسل تازه کامیون‏های خود را معرفی کرد که ادامه‏ دهنده و مکمل مجموعه کشنده‏های دو سری R و S جدید که در سال  قبل معرفی شدند خواهد بود. مدل جدید با نام G20 sleeper cab شناخته می‏شود که در سه مدل Low، Normal و High در دسترس خریداران قرار گرفته است. عقاب اسکاندیناوی گزینه‏هایی چون آرایش چرخ شش در چهار، سفارش جعبه دنده دستی و بهره‏گیری از نسل جدید پیشرانه‏های 5 سیلندر 9 لیتری را برای این سری از محصولات خود فراهم کرده است. در کنار توانایی های حرکتی ارتقا یافته،سوئدی‏ها بسته کاملی از فناوری‏های کمکی پیشرفته مانند ساعت هوشمند اختصاصی و نمایشگرهای لمسی داخل را هم در کابین G20 قرار داده‏اند که تا اندازه زیادی تلاش دارد توجه نسلنو رانندگان جاده‏ای را به خود جلب نماید.

کابین G20 در مدل Sleeper Highline با ارتفاع کلی 3610 میلیمتر (بدون محاسبه بادشکن) برای حمل و نقل مسافت طولانی مناسب بوده و مدل Sleeper Normal آن برای نفتکش‏های منطقه‏ای طراحی گشته است. پیشرانه‏های سری G جدید در 2 گونه 9 و 13 لیتری با استاندارد آلایندگی یورو شش در دسترس خریداران قرار گرفته اند؛ پیشرانه 9 لیتری 5 سیلندر از 280 تا 360 اسب‏بخار و حداکثر گشتاور 1700 نیوتن‏متر با بهره‏گیری از تکنولوژی SCR و با 3 سوخت دیزل، بیودیزل و HVO و پیشرانه 13 لیتری 6 سیلندر از 370 تا حداکثر 500 اسب‏بخار قدرت برخوردار بوده که یکی از نقطه اوج‏های نسل جدید کامیون‏های اسکانیا، همین 6 سیلندر 500 اسب‏بخاری بود. گشتاور پیشرانه 13 لیتری از 1900 نیوتن‏متر شروع و در قوی‏ترین مدل حداکثر به 2550 نیوتن‏متر می‏رسد. این قلب تپنده از فناوری SCR برخوردار است اما امکان استفاده از زیست سوخت‏ها را ندارد.

جعبه دنده استاندارد در نظر گرفته شده برای این نسل از نوع 8 دنده دستی و 8 دنده مجهز به کِرال است، ولی گزینه‏های Scania Opticruise، ریتاردر و Scania Power take-offs برای خریداران فراهم است. گیربکس‏های 8 سرعته اسکانیا به هیچ وجه قابلیت نصب روی یک اسکانیا V8 را ندارند.

از حیث شاسی، نسل جدید اسکانیا سری G در 6 مدل شاسی (Rigid) و 5 مدل کشنده (Tractor) عرضه می‏شود که این شاسی‏ها از حیث ارتفاع نیز در سه گونه Low، Normal و High قابل انتخاب هستند. ترمز با کلیپر‏های جدید موجب شده این کامیون‏ها تا 5 درصد مسافت کوتاه‏تری را تا توقف کامل طی کنند و ضمن داشتن اربگ پرده‏ای جانبی از سیستم ترمز خودکار اورژانسی( (AEBنیز بهره می‏برند.

سیستم ترمز الکترونیکی EBS، اخطار خروج از خط LDW، مانیتورینگ فشار تایر TPM، برنامه پایداری الکترونیکی ESP، پشتیبان راننده و مجموعه دوربین‏ها از جمله سامانه‏ های ایمنی کشنده ‏های نسل جدید اسکانیا هستند. نکته جالب توجه نصب دستگاه ALCOLOCK جهت تست مصرف مشروبات الکلی برای سری G جدید است! این دستگاه پس از نفس کشیدن راننده از طریق لوله مخصوص، در صورت تشخیص الکل در هوا به‏طور خودکار استارت را بلوکه می‏کند. قفل الکل را می‏توان برای مقادیر مختلف الکل تنظیم کرد.

درکنار تسهیلات عادی اسکانیا چون خدمات مالی جهت خرید کامیون و آموزش تخصصی رانندگان در کابین و جاده که تا 10 درصد کاهش سوخت را به همراه دارد، می‏توان به مواردی چون اَپل واچ اختصاصی موسوم به نسخه برای رانندگان حرفه‏ای نسل جدید کامیون‏های اسکانیا اشاره کرد. ساعت هوشمند قابلیت‏هایی چون اطلاعات مسیر، میزان مصرف سوخت و ادبلو، شرایط آب و هوایی، میزان کارکرد و پیمایش هفتگی با مشخص کردن مقدار مسافت طی شده در هر روز، میزان سوخت باقیمانده در مخازن، تن کیلومتر و ... را ارائه می‏دهد. در مجموع نسل جدید G کلاس می‏تواند نقش محصول کلیدی اسکانیا در بازار را بازی کند.

 

تصاویر
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس