نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 86
زمان انتشار: 19 دی 1396 13:41:00

سایت های خرید و فروش خودرو به ضرر مشتریان عمل می کنند

یک کارشناس بازارخودرو های وارداتی، از تعیین سقف قیمتی غیر واقعی برای خودروها نام برد و گفت: اخیرا شاهد آن هستیم که یکی از سایتهای پر مخاطب در زمینه خرید و فروش خودرو اقدام به تعیین سقف قیمتی برای خودروهای مختلف می نماید و برای خودروهای مختلف قیمت تعیین می کند و در صورتیکه فروشنده قیمت بالاتر از قیمت مورد نظر سایت برای فروش خودرو اعلام کند بلافاصله قیمت حذف میشود
سایت های خرید و فروش خودرو به ضرر مشتریان عمل می کنند

  مجله ماشین/  یک کارشناس بازارخودرو های وارداتی، از تعیین سقف قیمتی غیر واقعی برای خودروها نام برد و گفت: اخیرا شاهد آن هستیم که یکی از سایتهای پر مخاطب در زمینه خرید و فروش خودرو اقدام به تعیین سقف قیمتی برای خودروهای مختلف می نماید و برای خودروهای مختلف قیمت تعیین می کند و در صورتیکه فروشنده قیمت بالاتر از قیمت مورد نظر سایت برای فروش خودرو اعلام کند بلافاصله قیمت حذف میشود.شاید درنگاه اول و از دید عموم این سیاست مفید به نظر برسد ولی در عمل باعث گمراهی خریداران و عدم آگاهی از قیمت روز خودرو برای تصمیم گیری خرید می شود و نهایتا به ضرر آنها میشود . بطوریکه وقتی قیمتهای فروش اتومبیل در سایت رابا دقت بررسی می کنید از قیمت اتومبیل دلخواه آگاهی پیدا می کنید ولی وقتی در دنیای واقعی بررسی میکنید و سری به خیابان شهید بهشتی یا استاد مطهری و ،.. می زنید و از قیمتهای واقعی باخبر می شوید از اختلاف قیمت متحیر خواهید شد .

سید مهیار قریشی در گفتگو با خبرنگار خبر ماشین گفت: بطور مثال در سایت مورد نظر از چند ماه پیش برای قیمت هیوندای سانتافه سقف قیمتی ٣٠٠ میلیون در نظر گرفته شده بود و اگر فروشنده قیمتی بالاتر از بازه مورد تایید سایت درج می کرد قیمت توسط سایت تایید نشده و عبارت تماس بگیرید جایگزین قیمت می شد و خریدار بی اطلاع از این موضوع با بررسی کل اگهی ها اطمینان حاصل می کند که قیمت سانتافه در بازار نهایتا ٣٠٠ میلیون تومان می باشد ولی وقتی در عمل  برای خرید مراجعه می کند با اختلاف قیمتی فاحش مواجه می شود ضمن اینکه خریداری که طی مدت معین آگهی ها را بررسی می کند بدلیل اعمال سیاست تعیین قیمت و سقف قیمتی توسط سایت هیچگاه تغییرات قیمت بازار را در مدت یکماه متوجه نمی شود چون بعد از گذشت یکماه و افزایش روزانه قیمت همچنان بالاترین قیمت سانتافه در سایت ٣٠٠ میلیون تومان می باشد و خریدار از افزایش قیمت و روند صعودی قیمتها مطلع نشده و در اکثر مواقع به امید کاهش قیمت هر روز قیمتهای سایت را بررسی می کند و خیالشان راحت است که حداقل قیمتها ثابت مانده و گران نشده ، غافل از اینکه در بازار هر روز به قیمت خودرو اضافه شده و خریدار بدلیل انتظار به امید کاهش قیمت می بایست هم اکنون اتومبیل دلخواه خود را ٣٠-٤٠ میلیون گران تر خریداری کنند .
این کارشناس بازار خودرو و عضو ارشد هیات تحریریه مجله ماشین در ادامه توصیه های خود به خریداران و فروشندگان خودرو افزود: متاسفانه در شرایط فعلی با توجه به افزایش روز به روز قیمت دلار و سایر عوامل شاهد افزایش قیمت روزانه خودرو هستیم ضمن اینکه با اعلام تعرفه جدید تقریبا خیال همه راحت شده که قیمت ها حباب نیست. لذا بهترین شیوه قیمت گذاری ، قیمت گذاری آزاد ، رقابتی  و بدون دخالت می باشد و قطعا در این حالت فروشنده ای که قیمت اتومبیل خود را پایین تر اعلام کرده زودتر می فروشد و جزای گرانفروش نخریدن است . 
وی گفت: شاید هدف این سایت کمک به خریداران و جلوگیری از افزایش قیمت و کنترل بازار باشد ولی متاسفانه در نهایت به ضرر خریداران می شود و باید هر حه زودتر نسبت به رفع این مشکل اقدام کند.
قریشی تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استقبال گسترده از فضای مجازی این روزها سایت های خرید و فروش اینترنتی نقش عمده در تصمیم گیری ، انتخاب و خرید مشتریان برای کالای مورد نظر خود مثلا موبایل ، تلوزیون و خودرو و ... دارند. لذا لازم مشتریان با آگاهی کامل و تحقیقات میدانی نسبت به تعیین قیمت واقعی خودروهایشان اقدام کنند نه آن چیزی که در وب سایت مشاهده می کنند...
 
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس