بازار

کنترل مصرف با احیاء کارت سوخت
رئیس هیات مدیره انجمن CNG کشور اعلام کرد: احیاء کارت های سوخت هم می تواند به مولفه های هدایت ، حمایت و کنترل مصرف بنزین و منابع حامل های انرژی جایگزین بسیار کمک کند.
قطعه‌سازان ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی می‌خواهند
عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان با بیان اینکه کمبود نقدینگی، توان مدیریت و برنامه‌ریزی را از قطعه‌سازان گرفته، تاکید کرد: این صنعت برای تداوم حیات خود نیازمند دست‌کم ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی و تزریق فوری آن است.
رتبه‌بندی بازیگران خدمات پس‌از فروش خودرو
جدیدترین گزارش مربوط به نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش عرضه‌کنندگان خودرو کشور که به سال ۹۷ مربوط می‌شود، نشان می‌دهد امتیاز نهایی این خدمات در مقایسه با سال قبل از آن افزایش یافته است.
فروش اقساطی محصولات ایران‌خودرو
بازار خودروهای داخلی با پیش فروش ایران‌خودرو و سایپا کنترل شده و روند متعادلی را در پیش گرفته است که برای ثبات این شرایط، گروه خودروسازی ایران‌خودرو طرح جدیدی را ارائه کرده است.
تویوتا و‏ 15میلیون دلارجریمه پنهان کاری
تویوتا باید بداند که نمی‌تواند ایمنی محصولات خود را نادیده بگیرد و توطئه علیه افرادی که متعهد به حفظ ایمنی خریداران هستند پیامدهای هنگفتی را برای این خودروساز درپی دارد
تبدیل کامیون ایوکو به خانه ای برای بدنسازی
ایوکو در نظر دارد تا با مفهوم جدیدی بخش کابین کامیون های خود را تغییر داده و آن را به باشگاه بدنسازی کوچکی تبدیل کند. این مفهوم Fit Cab نام داشته که براساس آن انجام حرکات ورزشی به وسیله ابزارهای مربوطه انجام پذیر خواهد بود.
پژو ۳۰۱ سجل ایرانی گرفت
یک هفته مانده به برگزاری مجمع ایران‌خودرو، خط تولید پژو ۳۰۱ در این شرکت بی‌حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد تا پروژه ساخت این محصول بدون شرکت فرانسوی پیش برود.
خودروسازان یوآن و روپیه دریافت کنند
تولید خودرو در شرایطی از بهمن‌ماه سال گذشته روند افزایشی به خود گرفت که در خردادماه امسال این روند متوقف شد. آنچه مشخص است رشد تولید در شرکت‌های خودروساز به‌واسطه تزریق تسهیلات چهار هزار میلیاردی به قطعه‌سازان کشور بوده تا تامین قطعه در خطوط تولید خودروسازان روان شود.
کیفیت خودروها در مدار ثبات
]آخرین گزارش مربوط به کیفیت خودرو در بهار ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر و طبق آن، یک محصول پنج ستاره دیگر نیز به جمع خودروهای داخلی اضافه شد. در این گزارش که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران آن را منتشر کرده، ۳۹ خودروی تولید و مونتاژ داخل مورد بررسی کیفی قرار گرفته و با توجه به سطح کیفیت‌شان، ستاره دریافت کرده‌اند.
آیا خودکفایی صد درصدی در خودروسازی رخ خواهد داد ؟
رئیس انجمن قطعه سازان اصفهان گفت: قطعه سازان و خودروسازان برای کاهش ارزبری و خودکفایی برنامه ریزی هایی صورت داده اند و کارهایی در حال انجام است ولی اینکه ما بخواهیم به خودکفایی صد درصدی در این صنعت برسیم در مدت زمان کوتاه و در شرایط موجود بعید به نظر می رسد ...
خودروهایی که امکان ترخیص نیافتند
یکشنبه گذشته در شرایطی مهلت ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات و مناطق ویژه اقتصادی به پایان رسید که به‌دلیل موانع بانکی و همچنین دست‌انداز سازمان ملی استاندارد از ۱۳ هزار خودرو تنها پنج هزار خودرو امکان ترخیص یافتند.
افت صادرات خودرو و قطعه در سال ۹۷
آمارها نشان می‌دهند سال ۹۷ نه‌تنها در بخش تولید سال خوشی برای خودروسازی کشور نبوده؛ بلکه در حوزه صادرات نیز دوران خوبی را در تقویم این صنعت رقم نزده است.
امید ژرمن‌ها به تجارت آزاد خودرو با آمریکا
پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان به‌تازگی اعلام کرده است که احتمال اعمال تعرفه‌های تجاری آمریکا بر واردات خودرو از اروپا ۵۰ درصد است. به گفته او البته حل مناقشات تجاری میان بروکسل و واشنگتن هفته‌ها و ماه‌ها به طول می‌انجامد.
پرفروش های بازار داخلی
خریدار و فروشنده خودرو در کشور این روزها سرگردان است و با دلسردی فراوان نسبت به معامله اتومبیل اقدام می کند ولی با وجود رکود شدید این روزهای بازار خودروی کشورمان، همچنان گونه هایی هستند که از شرایط بهتری برخوردارند.
رمزگشایی از بازار خودرو
سال هاست که دیگر قیمت در بازار خودرو تحت تاثیر ایام و مناسبت های تقویمی مثل سفرهای تابستان و عید، ماه محرم و صَفر،رمضان و ... نیست و برخی بر این اعتقاد هستند زمانی که قیمت دلار به مرز ٢٠ هزار تومان رسیده بود قیمت خودروها خیلی پایین تر بود و اینگونه استدلال می‏کنند: حال که قیمت دلار به حدود 13هزار تومان رسیده چرا قیمت ها کاهش نیافته است.
رغبت مشتریان به خرید خودروهای داخلی افزایش یافته است
یکی از فعالان بازار خودرو اعلام می کند که با کاهش و تثبیت نسبی قیمت ارز و نیز افزایش عرضه خودرو به دلیل تکمیل خودروهای ناقص و نیز ترخیص خودروهای مانده در گمرک، قیمت ها در بازار خودرو کاهش یافته اما مصرف کننده عجله ای برای خرید ندارد و هم اکنون حجم تقاضا در بازار اندک بوده و خرید و فروشی صورت نمی گیرد
زیان هنگفت خودروسازان از تولید
صورت‌های مالی ارائه شده به بورس نشان می‌دهد دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) طی سال ۹۷ در مجموع حدود پنج هزار و ۱۷۲ میلیارد تومان زیان از ناحیه تولید متحمل شده‌اند. پیش‌تر نیز مشخص شده بود که زیان انباشته غول‌های جاده مخصوص در پایان سال ۹۷ به حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده و بدهی‌شان نیز از مرز ۵۷ هزار میلیارد تومان گذشته است.
قیمت تمام شده پراید 36 میلیون تومان است
وزیر صمت گفت: برای اصلاح صنعت خودرو جدی هستیم؛ برنامه ما دو ساله است و صنعت خودرو را اصلاح خواهیم کرد.
تکمیل ۱۸۰ هزار خودروی ناقص تا یک‌ماه و نیم دیگر
روز گذشته معاون امور صنایع وزیر صمت از تکمیل ۱۸۰ هزار خودرو دپو شده در پارکینگ خودروسازان، ظرف یک ماه و نیم آینده خبر داد.
کارشکنی چینی ها در پشتیبانی از خودروهای فروخته شده
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید چین از تحویل قطعات یدکی خودروهای خارجی به ایران خودداری می‌کند در حالی که عدم تامین این قطعات به معنای ارائه نشدن خدمات پس از فروش است.