بازار

به زودی بازار با کمبود لاستیک سواری مواجه خواهد شد
دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک اعلام می کند که با توجه به تعرفه بالای واردات لاستیک سواری و به تبع آن حجم اندک واردات، پس از پایان ماه رمضان و با آغاز مسافرت های تابستانی، تامین لاستیک سواری مصرفی در کشور با مشکلاتی مواجه خواهد شد.
فروشنده‌ها حاضر به فروش خودرو با قیمت ارزان نیستند
بازار خرید و فروش خودرو طی روزهای گذشته قفل شده و هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود.
فروش فوری محصولات ایران‌خودرو شروع شد
مدل تحویلی تمام خودروهای عرضه شده در این شرایط فروش متعلق به سال 98 خواهد بود.
ترفندهای کلاهبرداران خرید خودروی تصادفی
تعداد قابل‏ توجهی از متقاضیان شماره ‏گذاری، هنگام تعویض پلاک متوجه سوءاستفاده فروشندگان اتومبیل‏ های خود شده ‏اند. این افراد که بیشترشان خودروهای مدل بالا با ظاهر و مشخصات اتومبیل صفر یا در حد صفر را با قیمت مناسب خریده ‏اند، پس از خرید دریافته اند که خودروی تصادفی به آنها فروخته شده است.
کنترل موقت افزایش قیمت
ورود جدی دادستانی به مساله قیمت خودرو و افزایش عرضه از سوی خودروسازان، موجب روند نزولی قیمت خودرو از شده است.
قیمت خودروهای داخلی بین ۳ تا ۲۰ میلیون تومان پایین آمد
پس از چند هفته صعود، منحنی قیمت در بازار خودرو طی این هفته نزولی شد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، قیمت خودروهای داخلی بین سه تا چهار میلیون تومان برای مدل‌های با داخلی‌سازی بالا و تا مرز ۲۰ میلیون تومان برای مونتاژی‌ها افت کرده است.
چگونه بازار را از دلالان خالی کنیم؟
تفاوت قیمت‌گذاری دستوری و آزاد خودرو و تاثیر آن بر بازار را به‌خوبی می‌توان در مقایسه خودروسازی بخش خصوصی با نیمه دولتی در شرایط کنونی به‌خوبی درک کرد؛ به‌طوری‌که خودروسازان خصوصی قیمت محصولات خود را براساس واقعیات بازار تعیین کرده که همین مساله عاملی شده تا دلالان حضور کم رنگی در بازار این خودروها داشته باشند.
آدرس‌های غلط در بازار خودرو
چرا آزادسازی جایگزین رفتارهای پلیسی و سیاست‌های دستوری نمی‌شود؟
 قیمت خودروهای داخلی  1398/02/12
بنابر اظهار برخی فروشندگان، قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار دارد.
گذر از پیچ بحران با دوپینگ دولتی
شرکت‌های خودروساز در شرایط بحرانی، همواره از حمایت‌های دولت برخوردار شده‌اند. در واقع صنعت خودرو به وسیله دوپینگ حمایت‌های دولتی توانسته از پس چالش‌هایی که تاکنون سر راه این صنعت قرار گرفته، گذر کند. شیوه دولت برای حمایت از این صنعت در زمان‌های بحرانی را می‌توان در تعریف بسته‌های حمایتی متناسب با مشکلات خودروسازان مشاهده کرد.
پرداخت کارمزد جایگاه های سوخت تا 1 ماه آینده
رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت بیان می کند که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده ظرف 1 ماه آینده نسبت به ترمیم کارمزد اقدام خواهد کرد و کارمزد سال های 97 و 98 پرداخت خواهد شد.
«معاینه فنی ویژه» مختص به خودروهای برقی و هیبریدی خواهد بود
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ضمن اعلام آخرین آمار مراجعات و دریافت معاینه فنی، بیان می کند که بر طبق آخرین اطلاعات، معاینه فنی ویژه مختص به خودروهای هیبریدی و برقی است و طبق ابلاغیه سازمان حفاظت محیط زیست به خودروهای بنزینی تعلق ندارد.
دنده عقب دوگانه‌سوزها در جاده ۹۷
براساس آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید دوگانه‌سوزها در سال ۹۷، به نسبت سال پیش از آن افت ۵۸ درصدی داشته است.
فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا
فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا امروز از ساعت ۱۰ آغاز شد.
تایرسازان در چند ماه ابتدای سال مشکل موجودی مواد اولیه ندارند
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران ضمن اعلام وجود روند متعارف تخصیص ارز و وجود مشکلات بسیار در مساله انتقال پول بیان می کند که موجودی مواد اولیه تولیدکنندگان تایر به گونه ای است که در 3 ماه ابتدای سال امکان حفظ و افزایش تیراژ تولید تایر در کشور وجود دارد.
غول‌های خودروسازی در قاره سیاه
سال‌ها است که بازار بخش اعظمی از آفریقا را خرید و ‌فروش خودرو‌های کارکرده به‌دلیل بهای پایین‌تر به تسخیر خود درآورده‌اند
دو فرمان اقتصادی به زنجیره خودروسازی
در شرایطی که زنجیره خودروسازی کشور بابت دریافت تسهیلات مالی کماکان دست به دامان دولت و مجلس شورای اسلامی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور دو فرمان اقتصادی، مسیرهای طراحی شده برای تامین نقدینگی را، پیش پای خودروسازان و قطعه‌سازان گذاشت.«واگذاری اموال غیر‌تولیدی و واحدهای تولیدی مازاد» و «داخلی‌سازی قطعات» دو فرمان وزیر صنعت به خودروسازان و قطعه‌سازان است که به گفته رضا رحمانی باید تا انتهای امسال نتایج آنها خود را نشان دهد.
نبود مشتری و کاهش قیمت خودرو
رکود در بازار خودرو باعث حفظ ثبات در قیمت‌ها طی روزهای آغازین سال جدید شده و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند در صورت ادامه روند فعلی شاهد کاهش قیمت خودرو باشیم؛ به‌طوری‌که نرخ ۳۷ میلیون تومان برای پراید دور از ذهن نخواهد بود.
رشد تولید پراید در اسفند97
شرکت‌های سایپا و پارس‌خودرو اطلاعات مربوط به تولید یک‌ماهه خود منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ را در سایت کدال سازمان بورس منتشر کردند. بر اساس اطلاعات ارائه شده شرکت‌های سایپا و پارس خودرو به ترتیب ۳۱ هزار و ۶۰۱ دستگاه و ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از انواع محصولات خود را در بازه زمانی ذکر شده در خطوط تولید خود تکمیل کرده‌اند. این میزان تولید به ترتیب نشان دهنده رشد تولید ۴۵ و ۵/ ۱۵ درصدی این دو شرکت نسبت به بهمن ماه است.