پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » نمایشگاه خودرو ۱۴۰۲ در شهر آفتاب برگزار می‌شود
دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

نمایشگاه خودرو ۱۴۰۲ در شهر آفتاب برگزار می‌شود

۱۴۰۲-۱۰-۱۰ زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص برگزاری مجدد نمایشگاه خودرو در محل نمایشگاه بین المللی، اظهار کرد: هر ساله نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب برگزار می شود و امسال نیز در بهمن ماه بر همین منوال برگزارخواهد شد.

به گزارش مجله ماشین، شرکت نمایشگاه های بین المللی در اقدامی به شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور دارند؛ اعلام کردند که مجدداً در محل نمایشگاه سئول، نمایشگاه خودرو در اسفندماه برگزار خواهند کرد. خوشبختانه این موضوع با انتقادهای بسیاری مواجه شد و در نهایت این اقدام برچیده شد.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص برگزاری مجدد نمایشگاه خودرو در محل نمایشگاه بین المللی، اظهار کرد: هر ساله نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب برگزار می شود و امسال نیز در بهمن ماه بر همین منوال برگزارخواهد شد؛ اما شرکت نمایشگاه های بین المللی در اقدامی به شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور دارند اعلام کردند که مجدداً در محل نمایشگاه سئول، نمایشگاه خودرو در اسفندماه برگزار خواهند کرد.

خوشبختانه این موضوع با انتقادهای بسیاری مواجه شد و در نهایت این اقدام برچیده شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه خودرو به مدت ۱۸ سال به دلیل ازدحام و گره های ترافیکی در نمایشگاه بین المللی تعطیل بود؛ افزود: نمایشگاه بین المللی اعلام کرده بود که از شورای ترافیک مجوز گرفته، اما وقتی پرسیدیم گفتند که از شورای عالی ترافیک استان اقدام کردند که هیچ ارتباطی به شهر تهران ندارد. پلیس راهور نیز با این موضوع صراحتاً مخالفت کرده و مدیریت شهری هم به شدت نظر منفی با برگزاری این نمایشگاه دارد.

چمران یادآور شد: حتی مسئولان برگزاری نمایشگاه بین المللی از جانب مدیریت شهری هم ادعا کرده بودند که مجوز برگزاری گرفته اند. بنده قوِیاً این موضوع را تکذیب کرده و این ادعاهای خلاف واقع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه وزیر صمت اذعان کرد با برگزاری نمایشگاه خودرو در اسفند ماه مخالف است و استاندار نیز مخالفت خود را اعلام کرد؛ گفت: این جزیره ای عمل کردن و دودستگی مایه تأسف است که برای کسب درآمد اندک متوسل به برگزاری نمایشگاه در سئول می شوند.

سئوال ما این است که مگر وزارت صمت درمانده این مبلغ است؟ ما نمی خواهیم مردم آسیب ببینند. امیدواریم بر اساس قولی که دادند؛ عمل کنند و به مردم آسیب نزنند. در غیر این صورت اگر مردم آسیب نمی‌بینند؛ بیایند نمایشگاه برگزار کنند.

بعید است امسال اتوبوس های جدید به خطوط ما الحاق شوند

مهدی چمران در حاشیه دویست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قراردادهای داخلی اتوبوس‌ها منعقد شده اما بعید به نظر می‌رسد امسال تحویل داده شود؛ خاطرنشان کرد: اتوبوس‌های برقی احتمالاً سال آینده تحویل داده می‌شود. برای اتوبوس‌های خارجی نیز منابع مالی پیش‌بینی شده که با اصرار وزارت صمت قرار بر این شد دو هزار دستگاه اتوبوس وارداتی برقی باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در کنار جایگاه‌های پیش‌بینی شده در سطح شهر، خودروهای سواری در منازل مسکونی نیز می‌توانند شارژ شوند؛ تصریح کرد: جایگاه شارژ وسایل نقلیه برقی مصرف برق چندانی ندارند و تنها مسئله‌ای که باید توجه کرد؛ تأمین تجهیزات و نصب آن در سطح شهر است. البته اتوبوس‌ها در یک روز می‌توانند یکبار شارژ شوند و ۲۰۰ کیلومتر پیمایش کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از گفته هایش با بیان اینکه میادین اگر مرغ و گوشت دریافت کنند توزیع خواهند کرد؛ گفت: یکی از روش‌های مناسب توزیع مرغ بین مردم، میادین و فروشگاه‌های شهروند هستند و هردو بخش آمادگی کامل برای توزیع دارند و نوع توزیع نیز مردمی است که می‌توان به راحتی این اقلام را تأمین کرد.

منبع: شورای شهر تهران

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×