پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری
خودروهای وارداتی

کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری

۱۴۰۲-۱۰-۲۶ زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه‌ای، مصوبه هیات وزیران در مورد اصلاحات فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات، کاهش سود بازرگانی انواع خوروی سواری با حجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی را ابلاغ کرد.

به گزارش مجله ماشین، محمد مخبر در نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصاد و دارایی، بخشنامه‌ مصوبه هیات وزیران در مورد اصلاحات فصل ۹۸ کتاب مقررات صادرات و واردات و کاهش سود بازرگانی انواع خودروی سواری باحجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی سی را در تاریخ ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲ ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه ۶ دی ماه ۱۴۰۲ به پیشنهاد شماره ۱۷۲۰۲۴۳ تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- در شماره تعرفه‌های فصل (۹۸) کتاب مقررات صادرات و واردات عبارت «به استثنای لاستیک» از ستون شرح کالا حذف می‌شود.

۲- سود بازرگانی انواع خودروی سواری با حجم موتور از (۱۰۰۰) تا (۱۵۰۰) سیسی به شرح جدول زیر که این تصویبنامه، تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود.

کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری

٣- اصلاحات تعرفه‌های قطعات منفصله خودروی سواری، کشنده، وانت، موتورسیکلت و دوچرخه به شرح جدول پیوست شماره (۲) این تصویب نامه که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود.

۴- اصلاحات تعرفه‌های قطعات خودروی سواری، کشنده، وانت و موتورسیکلت، به شرح جدول پیوست شماره (۳) که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است تعیین می‌شود.

کاهش ۱۵ درصدی سود بازرگانی واردات خودروی سواری

بر اساس این ابلاغیه، کاهش سود بازرگانی واردات انواع خودروی سواری باحجم موتور کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی در هیات دولت تصویب شده که بر این اساس آن، سود بازرگانی انواع خودروی سواری باحجم موتور ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی‌سی از ۶۶ به ۵۱ درصد کاهش یافته است.

همچنین خودروهای سواری با حجم موتور کمتر از ١۵٠٠ سی‌سی از ١١ به صفر رسیده است؛ بنابراین تعرفه واردات این خودروها صفر شده است.

منبع: ایسنا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×