پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » اطلاعیه ایران‌خودرو درباره عرضه خودروهای هایما ۸S به مدیران ارشدش /  خودروها مناسب مردم نیست!
هایما s8

اطلاعیه ایران‌خودرو درباره عرضه خودروهای هایما ۸S به مدیران ارشدش /  خودروها مناسب مردم نیست!

۱۴۰۱-۱۰-۱۴

واگذاری نخستین خودروهای تولیدی هایما 8S به مدیران این شرکت که پس از فرآیند تولید در مرحله آزمایشی، قابلیت واگذاری به مشتریان را نداشته، مطابق مجوز هیات مدیره این شرکت صورت گرفته است.

به گزارش مجله ماشین، شرکت ایران‌خودرو درباره عرضه خودروهای هایما ۸S به مدیران ارشدش اطلاعیه‌ای منتشر کرده که در آن اینگونه آمده است، این خودروها در فرآیند شناسایی ایرادات کیفی و مونتاژی دارای برخی مغایرت‌های کیفی در بخش‌های موتور، بدنه، رنگ، تزیینات داخلی و… بوده است. عرضه نخستین سری خودروهای جدید در اکثر شرکت‌های خودروسازی به منظور ارزیابی‌های فنی و کارشناسی و اجرای برنامه توسعه بازار، با قیمت متعارف امری معمول است.

ایران‌خودرو  عرضه رانتی خودروهای هایما را به مدیران ارشدش تایید کرده و صرفا مدعی شده که خودروهای مذکور دارای مغایرت‌های کیفی بوده است.

برای شفافیت کار ضروری است این خودروها مورد بررسی کارشناسان مستقل قرار گیرد تا مشخص شود آیا مغایرت‌های کیفی این خودروها آن‌قدر حاد بوده که با قیمت حتی نصف قیمت بازار به مدیران ارشد ایران‌خودرو واگذار شود؟

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برابر اخبار واصله و بررسی‌های اولیه، مشخص شد شرکت ایران‌خودرو تعدادی خودروی هایما S۸ را با قیمت کارخانه به مدیران خود اختصاص داده است؛ این اقدام نه‌ تنها در شرایط کنونی بازار خودرو ناپسند است، بلکه با سیاست‌های مبارزه با رانت دولت و وزارت صمت نیز در تعارض قرار دارد.

امید قالیباف بیان داشت: از این‌رو از شرکت ایران‌خودرو خواسته شده تا ضمن ابطال تخصیص این خودروها توجه بیشتری نسبت به تبعات اینگونه تصمیم‌ها داشته باشند همچنین وزارت صمت هیچگونه رانتی را در هیچ زمینه‌ای برنمی‌تابد و به محض اطلاع، قاطعانه برخوردهای لازم را انجام خواهد داد.

مشاور وزیر صمت گفت: پس از بررسی‌های اولیه و اثبات قضیه، اقدامات لازم در جهت استیفای منافع مردم و حذف رانت شکل گرفته انجام شد.

با توجه به این‌که تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر واگذاری این خودروها صورت نگرفته و مدیران ایران‌خودرو نیز پیش‌تر انصراف خود را اعلام کرده بودند، به‌منظور رفع شائبه‌های مطرح شده در این زمینه و همچنین احترام به افکار عمومی، بنا بر تصمیم مدیرعامل و هیات مدیره گروه صنعتی ایران‌خودرو سری نخست خودروهای هایما از طریق مزایده عرضه خواهد شد.

بنابراین با توجه به موضوع‌ها مطرح شده در فضای رسانه‌ای کشور، براساس این تصمیم، خودروهای یادشده از شرکت ایران‌خودرو خراسان به پارکینگ خودروهای مزایده‌ای منتقل و طبق دستورالعمل‌های جاری و قانونی به فروش خواهد رسید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×