دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » افت قیمت خودرو به دنبال واردات خودروهای خارجی
خودروهای بارگیری شده در کشتی

افت قیمت خودرو به دنبال واردات خودروهای خارجی

۱۴۰۲-۰۴-۱۱

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به دنبال واردات خودرو، بازار این محصول ساماندهی خواهد شد و قیمت خودروهای خارجی به شدت افت پیدا می‌کند.

به گزارش مجله ماشین، حبیب آقاجری با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر واردات خودرو، گفت: از آنجا که جزو موافقین واردات خودرو بودم معتقدم صنایع خودروسازی ایران نمی‌تواند جوابگویی نیاز مردم باشد این درحالی است که کیفیت خودروهای داخلی و مصرف سوخت آن‌ها بسیار بالا و غیراستاندارد است به همین دلیل باید واردات خودرو صورت گیرد تا علاوه‌بر استفاده مردم از خودروی با کیفیت، قیمت خودروهای داخلی نیز کاهش پیدا کند.

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه ایجاد رقابت در بازار خودرو، کیفیت و قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: به دنبال واردات خودرو، بازار این محصول ساماندهی خواهد شد و قیمت خودروهای خارجی به شدت افت پیدا می‌کند.

وی همچنین با اشاره به پیشنهادات خود برای اصلاح برنامه هفتم توسعه، گفت: بکارگیری نیروهای بومی ازسوی صنایع در مناطق مختلف به‌ویژه حوزه انتخابیه اینجانب ضروری است به همین منظور پیشنهاد خود را در برنامه هفتم توسعه با هدف اینکه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نسبت به کارگیری نیروهای بومی با اولویت نخست اقدام کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین به کارگیری نیروهای پیمانکارهای بومی ضرورت دیگری است که باید در برنامه به آن توجه کرد چراکه نمی‌توان با وجود نیروهای پیمانکاری بومی از خارج از استان نیرو جذب کرد.

منبع: خانه ملت

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×