پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » ابهامات ترخیص ۱۱۳۳ خودروی چانگان از گمرک/ فقط ۳۰۰ خودرو ترخیص شده است
چانگان وارداتی

ابهامات ترخیص ۱۱۳۳ خودروی چانگان از گمرک/ فقط ۳۰۰ خودرو ترخیص شده است

۱۴۰۲-۰۵-۰۹

ترخیص ۱۱۳۳ خودروی چانگان فقط معطل دستور رئیس سازمان ملی استاندارد نبوده و هنوز ترخیص این خودروها به صورت کامل انجام نشده است.

به گزارش مجله ماشین، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران روز گذشته با حضور سرزده در گمرک غرب تهران، دستور ترخیص یک‌هزار و ۱۳۳ خودروی وارداتی که بیش از ۱۰ روز از اظهار آنها گذشته بود و به‌ علت عدم تطابق تولید در پارکینگ گمرک مانده بودند را صادر کرده است. اما گویا ترخیص این خودروها فقط معطل دستور رئیس سازمان ملی استاندارد نبوده و هنوز ترخیص این خودروها به صورت کامل انجام نشده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد برای ترخیص این خودروها نخست باید سازمان استاندارد تأیید صادر کند تا واردکننده بتواند عوارض گمرک و ترخیص و استاندارد و بازرسی را پرداخت کند.

علاوه بر این گویا با دستور روز گذشته رئیس سازمان استاندارد فقط تأیید لازم برای ترخیص ۳۰۰ دستگاه خودرو صادر شده و شرکت سایپا عوارض را برای ۳۰۰ دستگاه خودرو پرداخت کرده است.

نکته دوم اینکه برای ۶۰۰ دستگاه خودروی چانگان بعدی هنوز تأیید استاندارد صادر نشده تا براساس آن عوارض گمرکی پرداخت شود. اگر این تأییده امروز صادر شود واریز هزینه‌های قانونی فردا انجام خواهد شد.

در مورد ۲۰۰ دستگاه چانگان باقی مانده نیز چون مبلغ آنها بیش از ۱۰ میلیون یورو است باید بانک مرکزی مجوز لازم را صادر کند. تا مراحل بعدی تأیید استاندارد و پرداخت هزینه های قانونی گمرکی پرداخت شود.

منبع: تسنیم

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×