پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » افتتاح طرح توازن ظرفیت خطوط پالایش شرکت نفت بهران
افتتاح طرح توازن ظرفیت خطوط پالایش شرکت نفت بهران

افتتاح طرح توازن ظرفیت خطوط پالایش شرکت نفت بهران

۱۴۰۱-۰۲-۰۸

با حضور رئیس محترم بنیاد مستضعفان طرح توازن ظرفیت خطوط پالایش شرکت نفت بهران به بهره برداری رسید.

مجله ماشین – آقای مهندس فتاح در آیین افتتاح این پروژه، ضمن تشکر از کارکنان و مدیران شرکت نفت بهران، رمز موفقیت این پروژه را حضور نیت الهی، روحیه اسلامی و انقلابی در کنار استفاده از دانش و مدیریت روز دانست و اظهار امیدواری نمود که با حفظ این شرایط روند موفقیتهای بهران در عرصه صنعت کشور ادامه یابد. وی در گفتگو با خبرنگاران نیز اظهار داشت که این پروژه با رویکرد داخلی سازی، استفاده از خدمات شرکتهای دانش بنیان و نیز صرفه جویی ارزی با حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز و در مدت دو سال به بهره برداری رسیده و زمینه ساز افزایش صادرات انواع فرآورده های روانکاری در کنار تامین بازار داخل خواهد بود. رئیس بنیاد مستضعفان انجام این پروژه را نماد توانمندی دانشمندان و متخصصین کشور بر شمرد و تاکید کرد که به رغم وجود تحریم ها، با تکیه بر توان دانشمندان جوان ایرانی در هیچ یک از بخش های تولیدی، کار متوقف نشده و توسعه در همه بخش ها ادامه دارد.

آقای مهندس عزیزی مدیرعامل شرکت نفت بهران نیز دراین مراسم از افزایش ۱۰۸ میلیون لیتری انواع فرآورده های روانکاری با بهره برداری از این طرح خبر داد و اظهار داشت که این پروژه با هدف ایجاد انعطاف در فرآیندهای تولیدی، پاسخگویی دقیق به نیازهای بازارهای داخلی و صادراتی و افزایش پایداری شرکت نفت بهران طراحی و اجرا شده است که در کنار افزایش ظرفیت عملیاتی شرکت به ۵۸۰ میلیون لیتر انواع فرآورده های روانکاری، ارتقاء کیفیت محصولات را نیز در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به به افزایش تولید ۲۰ میلیون لیتری روغن فرآیند تایر سبز یا TDAE به عنوان یکی از نتایج این پروژه تاکید کرد که این فرآورده یک محصول دانش بنیان است که تکنولوژی تولید آن برای اولین بار توسط شرکت نفت بهران ایجاد شده است و با افزایش تولید حاصل از این طرح، پاسخگویی به نیاز مشتریان صادراتی این محصول سازگار با محیط زیست تسهیل خواهد شد. وی اظهار امیدواری نمود که با استقبال تایر سازان داخلی به استفاده از این محصول ضمن کمک به محیط زیست، صادرات لاستیک های ایرانی به بازارهای منطقه ای و جهانی تسهیل گردد.

آقای عزیزی با اشاره به همراهی شرکتهای دانش بنیان در ساخت بخشی از تجهیزات اصلی این پروژه تصریح نمود که بخش عمده تجهیزات این پروژه توسط واحدهای فنی شرکت نفت بهران طراحی و ساخته شده است و بخش دیگر تجهیزات شامل کولرهای هوایی، و نیز پمپ های انتقال فرآورده های نفتی با کمک شرکت های دانش بنیان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

وی در پایان ضمن تشکر از تلاش همه کارکنان در به نتیجه رسیدن این پروژه، اجرای آن را بدون یک روز توقف تولید ، ثمره هماهنگی کامل میان واحد های دست اندر کار دانست و آن را یکی از افتخارات بهران در سالهای اخیر دانست.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×