شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » عرضه خودرو در بورس کالا از امروز آغاز می‌شود
عرضه خودرو در بورس کالا از امروز آغاز می‌شود

عرضه خودرو در بورس کالا از امروز آغاز می‌شود

۱۴۰۱-۱۱-۲۳

بورس کالا طبق برنامه جدید اعلامی، از دوشنبه تا چهارشنبه آینده، میزبان عرضه ۳۰۵۰ فیدلیتی، ریسپکت، وانت و کامیون و کامیونت خواهد بود.

به گزارش مجله ماشین، براساس اعلام بورس کالا در عرضه‌های فردا ۲۴ بهمن کامیونت فورس، کامیون کشنده امپاور و کامیون کشنده فاو به‌روی تابلو می‌روند.

البته مهلت ثبت‌نام سفارش ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۳ بهمن است و به‌منظور مدیریت سفارشهای دریافتی مشتریان، کارگزاران امکان مسدودسازی سفارش‌های دریافتی را تا ساعت ۱۷:۳۰ روز یکشنبه خواهند داشت.

پیش‌دریافت خرید محصول به‌میزان ۳۰ درصد اعلام شده است و هر کد ملی (اشخاص حقیقی) صرفاً امکان ثبت سفارش یک دستگاه خودرو و هر شناسه ملی (اشخاص حقوقی) مجاز به ثبت سفارش حداکثر ۳ دستگاه خودرو است.

روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن ماه نیز دو شرکت ایران‌خودرو و بهمن‌موتور ۴ هزار خودروی سواری را به تالار خودروی بورس کالای ایران می‌آورند و به حراج خواهند گذاشت. براساس اطلاعیه‌های منتشرشده عرضه یک‌هزار دستگاه خودروی کارا تک‌کابین و دوکابین در روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه، حسن ختام معاملات هفته چهارم بهمن ماه خواهد بود تا بازار خودروی بورسی با عرضه ۵ هزار و ۱۱۰ خودروی سبک و سنگین، هفته خود را به پایان برساند.

در عرضه‌ ۲۵ بهمن فیدلیتی ۵نفره و ۷نفره و ریسپکت به‌روی تابلو می‌روند، مهلت ثبت سفارش این خودرو هم ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۴ بهمن است و به‌منظور مدیریت سفارش‌های دریافتی مشتریان، کارگزاران امکان مسدودسازی سفارش‌های دریافتی را تا ساعت ۱۷:۳۰ روز دوشنبه خواهند داشت.

در این طرح فروش بیش از ۵۰۰ دستگاه فیدلیتی ۷نفره سفید و مشکی با موعد تحویل ۲۵ اردیبهشت در بورس کالا عرضه می‌شود. میزان پیش‌پرداخت ۱۰۰ درصد با قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان تعیین شده است، همچنین ۵۰۰ دستگاه فیدلیتی ۵نفره مشکی و سفید نیز با موعد تحویل ۲۵ اردیبهشت و پیش‌پرداخت ۱۰۰درصدی و قیمت پایه ۷۵۹ میلیون تومانی عرضه می‌شود.

علاوه بر این ۵۰۰ دستگاه ریسپکت شامل ۲۰۰ و ۳۰۰ خودروی مشکی و سفید با موعد تحویل ۲۵ اردیبهشت در بورس کالا عرضه خواهد شد، میزان پیش‌پرداخت ۱۰۰ درصد و قیمت پایه ۶۴۳ میلیون تومان تعیین شده است.

البته اشخاصی که در عرضه‌های قبلی در بورس کالا خودروی سواری خریداری کرده‌اند و همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودرو شده‌اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.

میزان پیش‌دریافت خرید محصول به‌میزان ۱۰۰ درصد است و هر کد ملی صرفاً امکان یک ثبت سفارش را دارد، ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نیست.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×