دوشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » بی‌تفاوتی‌ها، مانع اصلی ایمنی جاده‌ها!
ترافیک تهران

بی‌تفاوتی‌ها، مانع اصلی ایمنی جاده‌ها!

۱۴۰۳-۰۲-۲۵ زمان مطالعه: 1 دقیقه

سردار حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا، با اشاره به نقش بی‌تفاوتی‌ها در تصادفات رانندگی، خواستار توجه و مشارکت همگانی برای ارتقای ایمنی جاده‌ها شد. وی همچنین بر لزوم ایمن‌سازی خودروها و اصلاح وضعیت راه‌ها تأکید کرد.

به گزارش مجله ماشین، در دنیای شلوغ امروز، ترافیک به معضلی تبدیل شده که زندگی میلیون‌ها نفر را تحت‌الشعاع قرار داده است. سردار سید تیمور حسینی، در همایشی که با هدف بررسی چالش‌ها و راهکارهای ارتقای ایمنی ترافیک برگزار شد، به نقش بی‌تفاوتی‌ها در این میان اشاره کرد.

به گفته وی، ۸۰ درصد از مردم جامعه نسبت به مسائل ترافیکی بی‌تفاوت هستند و این بی‌تفاوتی، عامل اصلی بسیاری از تصادفات و تلفات جاده‌ای است. حسینی با لحنی انتقادی، این افراد را “مسئولان خاموش” نامید که با عدم توجه به قوانین و مقررات، جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به دو دسته دیگر از مخاطبان ترافیک نیز اشاره کرد: حامیان و طرفداران. حامیان، افرادی هستند که به اهمیت ایمنی ترافیک واقفند و در جهت ارتقای آن تلاش می‌کنند. طرفداران نیز افرادی هستند که علاقه‌مند به این موضوع هستند اما توان یا قدرت کافی برای اعمال تغییرات را ندارند.

حسینی از حامیان و طرفداران خواست تا با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود، به ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه کمک کنند. وی همچنین از مسئولان مربوطه خواست تا با جدیت بیشتری به موضوع ایمنی جاده‌ها و خودروها بپردازند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که حسینی در این سخنرانی به آن اشاره کرد، لزوم ایمن‌سازی خودروها بود. وی با بیان اینکه خودروها باید به گونه‌ای طراحی شوند که در صورت بروز تصادف، از جان سرنشینان محافظت کنند، از خودروسازان خواست تا در این زمینه اقدامات موثرتری انجام دهند.

ایمن‌سازی راه‌ها نیز موضوع دیگری بود که مورد تأکید حسینی قرار گرفت. وی با بیان اینکه راه‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که خطای راننده را تا حد ممکن جبران کنند، از مسئولان راه و شهرسازی خواست تا در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

در پایان، حسینی ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همکاری همه جانبه، شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای باشیم. وی تأکید کرد که “حتی یک جان انسان هم ارزش هدر رفتن ندارد.”

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×