پنجشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » ۱۲ هزار نفر امسال در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند
پژو 405 تصادف کرده

۱۲ هزار نفر امسال در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند

۱۴۰۲-۰۹-۰۵ زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه عامل انسانی و ناایمن بودن خودروها دو عامل اصلی برای تلفات جاده‌ای است، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ هزار نفر جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست داده‌اند.

به گزارش مجله ماشین، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی رانندگی فراجا صبح امروز در کمیته هماهنگی طرح زمستانه طرح راهور اظهار کرد: بیش از یک هزار و ۴۰۰ گردنه و محور در کشور داریم که ۱۱۰ گردنه آن برف‌گیر است و هر ساله زمستان مشکلات زیادی را برای رانندگان ایجاد می‌کند.

وی افزود: بر اساس آمار پزشکی قانونی شاهد افزایش ۷.۳ درصدی متوفیان تصادفات در سال جاری بوده‌ایم، البته این آمار در نیمه دوم سال کاهشی بوده است.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه افزایش ۶ درصدی ترددهای جاده‌ای را شاهد بوده‌ایم، گفت: به طور میانگین هر ساعت دو نفر جان خود را از دست می‌دهند و به ازای هر یک فوتی ۲۵ نفر مصدوم در تصادفات جاده‌ای بر جای می‌مانند.

هادیان‌فر خاطرنشان کرد: تا به امروز بالغ بر ۱۲ هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست داده‌اند، البته که ۵۱ درصد از تصادفات مربوط به عامل انسانی و البته ناایمن بودن خودروها بوده است.

وی بیان کرد: ۶ درصد از مصدومان تصادفات در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند که این آمار می‌گوید باید ناوگان اورژانس و هلال احمر و همچنین امداد هوایی تقویت شود.

رئیس پلیس راهور افزود: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی ۴۳ درصد از مصدومان تصادفات در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند. این آمار را پزشکی قانونی اعلام کرده است نه پلیس! این افراد در بیمارستان‌ها به دلیل ضربه مغزی و یا خونریزی جان خود را از دست می‌دهند که این موضوع باعث می‌شود توجه جدی‌تری به بخش ترومای بیمارستان‌ها شود.

هادیان‌فر گفت: در روز ۲۰ آذر رزمایش زمستانه پلیس راهور برگزار می‌شود و از این تاریخ پلیس راهور به همراه دیگر دستگاه‌های امدادی برای ترددهای زمستانه آماده می‌شود.

منبع: تسنیم

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×