پنجشنبه , ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » در این هفته ۵۰ هزار دستگاه خودرو تحویل داده می‌شود
خط تولید تارا

در این هفته ۵۰ هزار دستگاه خودرو تحویل داده می‌شود

۱۴۰۲-۰۲-۰۴

رئیس اتحادیه فروشندگان و عرضه کنندگان خودرو تهران گفت: در این هفته 50 هزار دستگاه خودرو به متقاضیان طرح یکپارچه تحویل داده می‌شود که در صورت تداوم عرضه خودرو توسط خودروسازان، قطعا قیمت خودرو در بازار کاهش می یابد.

به گزارش مجله ماشین، رئیس اتحادیه فروشندگان و عرضه کنندگان خودرو تهران با اشاره به ثبت نام بیش از ۹۰۰ هزار متقاضی خرید خودرو در طرح یکپارچه عرضه خودرو، اظهار داشت: از این تعداد ثبت نام کننده حدود ۸۰۰ هزار نفر متقاضی خرید خودرو از شرکت ایران خودرو و حدود ۴۰ هزار نفر نیز متقاضی خرید خودرو از سایپا هستند و سایر متقاضیان نیز متقاضی خرید خودرو از سایر خودروسازان داخلی کشور هستند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران بیان داشت: از این هفته تحویل خودروهای ثبت نامی در طرح یکپارچه خودرو به مشتریان آغاز می‌شود می شود، مقرر شده است در این هفته ۵۰ هزار خودرو توسط خودروسازان به غیر از تعهدات قبلی به متقاضیان خرید خودرو در طرح یکپارچه عرضه شود ضمن اینکه گفته می‌شود به صورت هفتگی این میزان عرضه ادامه داشته باشد.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: ناوگان حمل و نقل خودرویی ما امکان ارسال ۲۵ هزار خودرو در یک هفته را ندارد برای همین از مشتریان تقاضا داریم بعد از اعلام محل تحویل خودرو در استان‌هایی که خط تولید دارند نظیر خراسان‏، کرمانشاه، تبریز و شیراز در صورت امکان با مراجعه حضوری خودروی خود را تحویل بگیرند و یک هزینه سفر یک میلیون تومانی دریافت کنند. خودرو‌هایی که اختلاف قیمت کمتری با بازار دارند؛ تقاضای کمتری هم داشتند و ما می‌توانیم آن‌ها را امسال تحویل دهیم. خودرو‌هایی نظیر رانا؛ وانت آریسان؛ تارا و هایما امکان تحویلشان تا پایان امسال وجود دارد.

وی افزود: افرادی که پیامک تحویل خودرو برای آنها ارسال شده تا ۱۴ اردیبهشت ماه مهلت دارند وجه اعلامی را تکمیل کنند.

سایپا همه ۴۰ هزار خودرو ثبت نامی در طرح یکپارچه را تا مرداد‌‌ تحویل می‌دهد‌

وی افزود: شرکت سایپا متعهد شده که همه ۴۰ هزار خودرو ثبت نامی در طرح یکپارچه را تا مرداد‌ به ثبت نام کنندگان تحویل دهد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: ایران خودرو نیز عرضه خودروهای خود به مشتریان را از ماه جاری آغاز می‌کند اما با توجه به تقاضای زیاد برای خودروهای این شرکت خودروساز که حدود ۸۰۰ هزار دستگاه است تحویل تعدادی از خودروهای پرمتقاضی این شرکت مانند دنا، پژو پارس و پژو ۲۰۷ اتومات به سال ۱۴۰۳ موکول شده است.

امکان تغییر خودرو انتخابی در سامانه در روز ۵ اردیبهشت

وی افزود: با توجه به این مساله مقرر شد که یکبار دیگر در ۵ اردیبهشت فرصتی در سامانه یکپارچه فراهم شود تا متقاضیان خرید خودرو که نوبت آنها به سال آینده موکول شده است بتوانند خودروی خود را تغییر دهند و به جای خودروهای پرمتقاضی خودروهایی مانند رانا، تارا، شاهین و یا سایر خودروهای تولیدی توسط خودروسازان را انتخاب کنند تا ‌بدین وسیله تحویل خودروی این افراد نیز در سال ۱۴۰۲ صورت گیرد.

موتمنی با اشاره به تقاضای بسیار زیادی برای محصولات ایران خودرو و خصوصا ۳ محصول پژو اتومات ۲۰۷، دنا پلاس و پژو پارس اظهار داشت: در مجموع فاصله قیمت کارخانه تا بازار محصولات ایران خودرو زیاد است و در مورد این سه خودرو فاصله قیمتی چند صد میلیون وجود دارد لذا همین مساله باعث شده تا تقاضا در سامانه یکپارچه برای این سه خودرو بسیار زیاد باشد.

وی با اشاره به حدود ۴۰ هزار تقاضا برای محصولات سایپا گفت: فاصله قیمت کارخانه تا بازار محصولات این شرکت خودروساز کمتر است لذا تقاضای کمتری نیز برای خودروهای این خودروساز وجود دارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران بیان داشت: در صورت آغاز عرضه های مستمر خودرو در بازار قطعا قیمت خودرو در بازار شکسته می شود و فاصله قیمت خودرو از کارخانه تا بازار کاهش می یابد.

وی اظهار داشت: در بازار مشتری صف نکشیده و قطعا عرضه این تعداد خودرو موجب کاهش شدید قیمت خودرو در بازار می شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×