دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » کاهش ۵ تا ۶ میلیون تومانی قیمت انواع خودروهای داخلی در روز جاری
405 و سمند

کاهش ۵ تا ۶ میلیون تومانی قیمت انواع خودروهای داخلی در روز جاری

۱۴۰۲-۰۴-۱۲

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه کاهش قیمت‌‌ها در بازار خودرو ادامه دارد، گفت: امروز قیمت اغلب خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته مجددا کاهش یافته است.

به گزارش مجله ماشین، سعید مؤتمنی درباره آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: در روز جاری قیمت خودرو نسبت به روز گذشته مجددا کاهش داشت‌ و قیمت اغلب خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته بین ۵ تا ۶ میلیون تومان افت کرد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار داشت: به عنوان مثال قیمت پژو پارس که روز گذشته ۵۲۵ میلیون تومان بود امروز به ۵۲۱ میلیون تومان کاهش یافت‌ و همچنین قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ از ۵۱۸ میلیون تومان به ۵۱۲ میلیون تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: قیمت خودروهای مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

مؤتمنی با بیان اینکه بازار خودرو در رکود بسر می‌برد، اظهار داشت: با وجود اینکه قیمت ارز نسبت به روزهای گذشته کمی افزایش داشته است اما قیمت خودرو در بازار روند کاهشی داشته است.

وی اظهار داشت: تقریبا خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌شود و مردم در انتظار خودروهای وارداتی هستند قطعا اگر واردات خودروهای کارکرده و همچنین واردات توسط افراد حقیقی انجام شود قیمت خودرو بخصوص خودروهای مونتاژی کاهش بیشتری خواهد یافت.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام با واردات خودروهای کارکرده است.

خبری از خودروهای وارداتی نیست

به گزارش فارس هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، در اولین دستور جلسه فوق العاده روز گذشته، لایحه دوفوریتی و مصوبه مجلس در خصوص «الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو» از نظر عدم مغایرت با سیاست های کلی نظام را بررسی کرد که در نهایت پس از بحث و تبادل نظر اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام ، واردات خودروهای کارکرده را مغایر سیاست های کلی ندانستند.

‌در اردیبهشت سال گذشته نیز واردات خودرو به تصویب دولت رسید و پس از طی فرآیند و مراحل قانونی بالاخره اولین محموله وارداتی در دی ماه سال گذشته به کشور رسید و اولین محموله خودروهای وارداتی در اردیبهشت ماه امسال از گمرک ترخیص شد البته روند واردات خودرو و تحویل به مشتریان کند است و تاکنون هیچ خبری از سوی وزارت صمت یا خودروسازان در رابطه با تحویل خودروهای وارداتی به مشتریان اعلام نشده است.

منبع: فارس

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×