یکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » آریا سایپا سال ۱۴۰۳ به بازار عرضه می‌شود
آریا سایپا

آریا سایپا سال ۱۴۰۳ به بازار عرضه می‌شود

۱۴۰۲-۰۷-۱۰ زمان مطالعه: 1 دقیقه 14

قرار است دومین خودروی هیبریدی برقی سایپا به نام آریا سال آینده وارد بازار کشور شود همچنین سومین خودرو با همین نام آریا کاملا برقی خواهد بود.

به گزارش مجله ماشین، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، در همایش صنعت دانش بنیان گفت: در حال حال حاضر خودروی  هیبرید CNG که ۱۰ سال روی آن اقدامی انجام نشده بود مجدد با تلاش گروه خودروسازی سایپا طراحی و در نهایت ۱۰۰ هزار ساینا تاکسی هیبرید CNG تولید و عرضه خواهد شد.

وی اعلام کرد دومین خودروی هیبریدی برقی سایپا به نام آریا سال آینده وارد بازار کشور شود همچنین سومین خودرو با همین نام آریا کاملا برقی خواهد بود.

وی بیان داشت: خوشبختانه ریل گذاری در صنعت خودروسازی کشور در مسیر درستی در حال پیشرفت و حرکت است.

او حرکت در مسیر دانش بنیان‌ها را مطلوب و مهم خواند و گفت: صنعت خودروسازی با نگاه درستی که دارد می‌تواند در صنعت دانش بنیان حرکت کند چرا که یکی از صنعت‌های پیشران خودروسازی دانش بنیان است.

تیموری گفت: یکی از برنامه مهم ما این است بتوانیم حوادث رانندگی را در کشور به حداقل ممکن برسانیم به طوری که با همکاری چندین شرکت سال آینده یک سیستم هوشمند برای کاهش حوادث به بهره برداری برسد.

او در خصوص ساخت باتری خودروهای برقی بیان کرد: مذاکراتی جهت سرمایه‌گذاری مشترک صورت گرفته است و امیدواریم با همراهی شرکت مپنا برای خودرو چانگان بتوانیم فعالیت خود را شروع کنیم.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×