یکشنبه , ۳ تیر ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » تولید خودرو سواری در سال جاری به ۷۴۲ هزار دستگاه رسید
خودروهای تارا ایران خودرو

تولید خودرو سواری در سال جاری به ۷۴۲ هزار دستگاه رسید

۱۴۰۲-۰۹-۱۵ زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیر کل صنایع خودروی وزارت صمت گفت: در سال جاری حدود 742 هزار دستگاه خودروی سواری به‌صورت عبورمستقیم و کامل تولیده شد که در مقایسه با 621 هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال از رشد 20 درصدی برخوردار شد.

به گزارش مجله ماشین، عبدالله توکلی لاهیجانی؛ اظهار داشت: در سال جاری حدود ۷۴۲ هزار دستگاه خودروی سواری به‌صورت عبور مستقیم و کامل تولید شده که در مقایسه با ۶۲۱ هزار دستگاه تولید کامل مدت مشابه پارسال‌، رشد ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

توکلی لاهیجانی بیان داشت: در سال جاری ۱۰۷ هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۳ درصد رشد برخوردار بوده است.

وی بیان داشت: علاوه بر این در ۸ ماهه اول امسال حدود ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول وزارت صمت اظهار داشت: تولید حدود ۲۵ هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۲۶ درصدیی تولید در این حوزه از دیگر آمار قابل ذکر است.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت افزود: در مدت یاد شده ۳۹۴ هزا ردستگاه موتور سیکلت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۱ درصد رشد برخوردار بوده است.

وی افزود: علاوه بر این در ۸ ماهه اول امسال حدود ۲۰۵ هزا ر دستگاه خودرو در بخش خصوصی تولید شده که در مقایسه با تولید ۱۱۴ هزار دستگاه در مدت مشابه پارسال حدود ۸۰ درصد رشد تولید را نشان می‌دهد.

توکلی لاهیجانی یبان داشت: در این مدت سهم بخش خصوصی از تولید خودرو در کشور ۲۳ درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.67

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×