یکشنبه , ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴ معرفی شد
فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴ معرفی شد

۱۴۰۲-۱۲-۰۱ زمان مطالعه: 2 دقیقه 17

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024 مجهز به هوش مصنوعی دستیار صوتی IDA مبتنی بر ChatGPT است.

به گزارش مجله ماشین، فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴ اولین استیشن واگن الکتریکی این برند است که با دوگزینه باتری عرضه خواهد شد.

طراحی فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7  تورر ۲۰۲۴

فولکس واگن ID.7 تورر جدید همانطور که از نامش پیداست جزئیات زیادی را با برادر فست بک خود به اشتراک می گذارد. به حدی که حتی ابعاد هر دو مدل یکسان است. هر دو ID.7 سدان و ID.7 Tourer دارای طول ۴.۹۶ متر و فاصله بین دو محور ۲.۹۷ متر هستند.

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024
نمای عقب فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴

اگرچه ابعاد تغییر نکرده است، اما نوع بدنه دستخوش تغییر جدی شده است تا بسیار کاربردی تر شود. نسخه Tourer طولانی تر است و دارای طراحی سقف شیبدار است. البته این تغییر طراحی برای تامین حجم بیشتر در محفظه بار برنامه ریزی شده بود.

به طور خلاصه، همانطور که ID.7 را “پاسات برقی” می نامیم، می توانیم ID.7 Tourer را با “Variant Passat برقی” مقایسه کنیم.

حجم صندوق عقب فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7  تورر ۲۰۲۴، ۶۰۵ لیتر است. وقتی صندلی ها افقی شوند، این حجم می تواند تا ۱۷۱۴ لیتر افزایش یابد. برای مقایسه، آخرین نسخه پاسات دارای حجم صندوق عقب ۶۹۰ – ۱۹۲۰ لیتر است.

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024
فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7  تورر ۲۰۲۴ نیز از نظر فناوری از برادر خود نسبت به سال گذشته جلوتر است. به عنوان مثال، Tourer اولین مدل از خانواده خواهد بود که از نرم افزار سیستم اطلاعات سرگرمی MIB4 استفاده می کند. فولکس واگن تاکید می کند که علاوه بر نرم افزار کاملا جدید مدل، در سخت افزار نیز بهبودهایی صورت گرفته است. این مدل با صفحه ابزار دیجیتال ۱۵ اینچی عرضه خواهد شد.

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024
فضای داخل فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴

جزئیات دیگر سیستم دستیار صوتی IDA مبتنی بر ChatGPT است. با استفاده از IDA قادر خواهید بود دستورات زیادی را فقط با صدای خود انجام دهید. در واقع، IDA به لطف ChatGPT می‌تواند با شما تعامل بیشتری داشته باشد.

 

مشخصات فنی فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7  تورر ۲۰۲۴

سازنده آلمانی این مدل را با سخت افزار Pro و Pro S به فروش خواهد رساند. هر دو مدل به لطف الکتروموتور قرار گرفته در محور عقب با کد APP550 قادر به تولید ۲۸۵ اسب بخار خواهند بود.

فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر 2024
نمای جانبی فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴

بزرگترین تفاوت بین این دو سخت افزار گزینه های باتری خواهد بود. نسخه پرو با باتری ۷۷ کیلووات ساعتی و پشتیبانی از شارژ سریع ۱۷۵ کیلوواتی عرضه می شود. در Pro S شاهد آپشن جدید باتری ۸۶ کیلووات ساعتی هستیم. این مدل از شارژ سریع ۲۰۰ کیلوواتی پشتیبانی می کند.

فولکس واگن هنوز اطلاعات WLTP مدل ها را اعلام نکرده است. البته طبق شبیه سازی های سازنده آلمانی، نسخه Pro S قادر به ارائه برد ۶۸۷ کیلومتری خواهد بود.

گالری تصاویر فولکس واگن استیشن الکتریکیID.7 تورر ۲۰۲۴

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4.67

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×