چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳
» آرشیو اخبار » نیسان آبی، سرانجام به ایستگاه آخر رسید؛ توقف شماره‌گذاری به دلیل ناایمنی
نیسان آبی، سرانجام به ایستگاه آخر رسید؛ توقف شماره‌گذاری به دلیل ناایمنی

نیسان آبی، سرانجام به ایستگاه آخر رسید؛ توقف شماره‌گذاری به دلیل ناایمنی

۱۴۰۳-۰۴-۱۳ زمان مطالعه: 1 دقیقه

شماره‌گذاری این خودرو وانت قدیمی به دلیل عدم انطباق با استانداردهای ایمنی و کیفی متوقف شد. این خبر را مهدی انگورج، مدیرکل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد، اعلام کرد.

به گزارش مجله ماشین، به گفته‌ی انگورج، نیسان آبی که از ۷۰ سال پیش در خط تولید قرار دارد، در طول این سال‌ها از نظر ایمنی و کیفیت به طور قابل توجهی ارتقا نیافته و به همین دلیل گواهی تأیید آن تعلیق و شماره‌گذاری‌اش متوقف شده است.

او در ادامه به برخی از ایرادات اساسی این خودرو اشاره کرد که شامل شاسی یکپارچه ناایمن، صندلی‌های نامناسب، سیستم ترمز ضعیف، چراغ‌ها و نشانگرهای غیراستاندارد و جانمایی نامناسب مخازن CNG می‌شود.

انگورج همچنین بیان کرد که در سال‌های گذشته تلاش‌هایی برای رفع این ایرادات توسط شرکت زامیاد انجام شده اما این تلاش‌ها ناکافی بوده و مشکلاتی نظیر نقاط جوش ناایمن با برچسب‌هایی پوشانده شده‌اند.

مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد در پایان خاطر نشان کرد که تردد نیسان آبی در ناوگان حمل و نقل کشور به دلیل ناایمنی‌های متعدد، خطرات جدی را برای سرنشینان و سایرین به همراه دارد و به همین دلیل شماره‌گذاری آن متوقف شده است.

این خبر، توقف تولید و شماره‌گذاری یکی از محبوب‌ترین وانت‌های قدیمی ایران را رقم زده و احتمالا نارضایتی طرفداران این خودرو را به دنبال خواهد داشت.

با این حال، به نظر می‌رسد که این تصمیم با هدف حفظ جان سرنشینان و ارتقای ایمنی در جاده‌ها گرفته شده است و در بلندمدت می‌تواند به نفع جامعه باشد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5.00

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×