چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲
» اخبار » دستاوردی تازه برای تقویت بنیه نظامی کشور / رونمایی از خودروی جدید رویین تن در ایران
MACHINEMAG1 3

دستاوردی تازه برای تقویت بنیه نظامی کشور / رونمایی از خودروی جدید رویین تن در ایران

۱۳۹۸-۰۲-۰۳

خودروی جدید رویین تن با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی و تولید شده و یکی از جدیدترین دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است. این خودرو یک خودروی سبک تاکتیکی است و در برابر گلوله‌های هسته فولادی مقاومت فراوان دارد.رونمایی از خودروی جدید رویین تن در ایران

مجله ماشین / دستاوردهای جدید ارتش طی مراسمی با حضور سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش و سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش رونمایی شدند.به گفته امیر دادرس جانشین فرماندهی ارتش، در طراحی و ساخت رویین تن ازفناوری‌های نو و استاندارد‌های دفاعی ایران بهره برده شده است.

این خودرو از قدرت و تحرک بالا و توان به وزن عالی و همچنین حفظ جان خدمه و نفرات سرنشین در مقابله با تهدیدات و عملیات تروریستی برخوردار است.

به گفته یک کارشناس دفاعی ارتش حاضر در مراسم رونمایی، خودروی ضدگلوله رویین تن در برابر گلوله اسلحه‌های کلاشینکف، ژ ۳ و نیز کالیبر ۵۰ دوشکا­و توپ ۲۳ میلی متری مقاوم است.

همچنین این خودرو قابلیت آن را دارد که موشک شلیک شده به سمت خود را منحرف کند. این انحراف از طریق اخلال در گیرنده و لیزر قفل شده به موشک حاصل می‌شود. خودروی رویین تن توان نبرد در اراضی پرفراز و نشیب را نیز دارا است.

این خودرو بعد از رونمایی تحویل دستگاه‌های نظامی می‌گردد تا مورد استفاده نیروهای مسلح کشورمان قرار گیرد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

بنر انتهای مطلب فلش آرشیو مجله ماشین

گروه نویسندگان

تحریریه مجله ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×